Burç tarihleri | Hangi burçlar hangi tarih aralığında?

Burç tarihleri kafanızı karıştırmasın. Astroloji takviminde hangi burç hangi tarihler arasında ve özellikleri neler? Koç Burcu, Boğa Burcu, İkizler Burcu, Yengeç Burcu, Aslan Burcu, Başak Burcu, Terazi Burcu, Akrep Burcu, Yay Burcu, Oğlak Burcu, Kova Burcu, Balık Burcu günlük burç yorumları..

Burç tarihleri | Hangi burçlar hangi tarih aralığında?
Burç tarihleri | Hangi burçlar hangi tarih aralığında?
+9
Haber albümü için resme tıklayın

Burç tarihleri kafanızı karıştırmasın. Astroloji takviminde hangi burç hangi tarihler arasında ve özellikleri neler? Koç Burcu, Boğa Burcu, İkizler Burcu, Yengeç Burcu, Aslan Burcu, Başak Burcu, Terazi Burcu, Akrep Burcu, Yay Burcu, Oğlak Burcu, Kova Burcu, Balık Burcu günlük burç yorumları..

Burç tarihleri 2021 : Hangi burç hangi tarih aralığında?

 • Koç Burcu: 21 Mart – 20 Nisan
 • Boğa Burcu: 21 Nisan – 20 Mayıs
 • İkizler Burcu : 21 Mayıs- 20 Haziran
 • Yengeç Burcu : 21 Haziran – 22 Temmuz
 • Aslan Burcu : 23 Temmuz – 21 Ağustos
 • Başak Burcu : 24 Ağustos – 23 Eylül
 • Terazi Burcu: 24 Eylül – 23 Ekim
 • Akrep Burcu : 24 Ekim – 22 Kasım
 • Yay Burcu : 23 Kasım – 21 Aralık
 • Oğlak Burcu : 22 Aralık – 22 Ocak
 • Kova Burcu : 21 Ocak – 18 Şubat
 • Balık Burcu : 19 Şubat – 20 Mart

Koç Burcu tarihleri

Koç Burcu tarihleri : 21 Mart – 20 Nisan

Koç burcu tarihleri 21 Mart - 20 Nisan arasındadır. Koç liderlik burcudur. Bu burçda doğan tipik insanların idealizmi iyi kontrol edilirse, en iyi arkadaş, dost ve sevgili olurlar. Koç burcundan olan erkekler, kadınlar için âdi ve kötü şeyler düşünmezler. Ateşli, heyecanlı ve sevgi doludurlar.

Koç burcundan olan kadınlar da idealist olma bakımından aynı burç erkeklerinden aşağı değildirler. Onlar da adilik ve kötülüklerden hiç hoşlanmazlar. Fakat sevdikleriyle olan ilişkilerinde, çevrelerinde kendilerine garip gelen tehlikeler vardır.

İş hayatında hem kadınlar, hem de erkeklerde büyük bir idarecilik yeteneği ve otorite vardır. İş hayatında pes etmezler. Koç burcunda doğanların en önemli zayıflıkları, bir işe başlarken isterdikleri dikkati işi bitirirken gösterememeleridir.

Boğa Burcu tarihleri

Boğa Burcu tarihleri : 21 Nisan – 20 Mayıs

Boğa burcunda doğanlar sıcakkanlı, dost sevecen ve heyecan doludurlar. Hedeflerine varmak için daima ileri atıl diklerini bilirler ve istedikleri şeye de gerçekten istedikleri duyarlar.

Boğa burcunda doğanlar, çabuk kırılmazlar, fakat onları akıllıklarına fazla güven olmaz. Fazla üzerine varıldığına büyük bir güçle ayağa kalkar ve tıpkı bir boğa oluverirler!

Boğa burcu erkeği çekingen, duygusal ve lüks yaşayan bayanlardan hoşlanır. Boğa burcu kadınlarının ise istedikleri aşk ve sevgidir. Daha sonrasında ise hiç kuşkusuz “para” diyecektir.

Opera ve sahne şarkıcılarının birçoğu Boğa burcunun etkisi altında doğmuştur. Ticaret ve iş alanında da başarılı olurlar.

İkizler Burcu tarihleri

İkizler Burcu tarihleri : 21 Mayıs- 20 Haziran

Burç tarihleri İkizler burcu için 21 Mayıs 20 Haziran'dır. İkizler kadar ilginç ve karmaşık başka bir burç yoktur. Çünkü bu burçta doğanlar, termometredeki civa gibi bir yükselir, bir alçalırlar; hava kadar değişebilirler.

Her şeye yatkındırlar, değişkendirler, anlayışlıdırlar, hayâl gücü ve sezme yetenekleri vardır. Zeki ise, aynı amaca ulaşan iki faaliyet gösterir.

İkizler burcu erkeği başarının gereği olan pratik zekayı gerektiren bir işlerde başarılıdır. İş saatleri içinde kişiliklerinin bütün kuvvetini çalıştığı işin ilerlemesi için kullanırlar. Mesai saatlerinden sonra ise, sanatla uğraşırlar.

Kadınlar ise, yaradılış itibarıyla bir ev kadını değildir, fakat ev kadını olabilmek için ne gerekirse kendisinde vardır. Bir iş tamamlandıktan sonra, daha entellektüel bir uğraşı ile ilgilenme isteğini tatmin edebilir ve bu takdirde daha ilginç ve başarılı bir eş olurlar.

Yengeç Burcu tarihleri

Yengeç Burcu tarihleri : 21 Haziran – 22 Temmuz

Azim en belirgin özelliğidir. Aşkları da kök saldıktan sonra kesin bir sadakate dönüşür. Sonra tek bir insanin sevgilisini aşar ve evi, aileyi ve içinde bulunduğu topluluğu kaplar. Geleneklerine son derece bağlı olur.

Yolculuğu severler; büyük denizci, kaptan ve araştırmacı olurlar. Ama tipik Yengeç burcu yıllar süren maceralardan sonra ana vatanlarına , baba ocaklarına dönerler; orada dünyanın en mutlu kişisi olurlar.

Yengeç burcunda doğanların ruh durumları da çok önemlidir. Kişi aydın biriyse, ruh durumunu yönetir, fakat gelişmiş bir kişiği yoksa duygularına esir olup gider.

Aslan Burcu tarihleri

Aslan Burcu tarihleri : 23 Temmuz – 21 Ağustos

Asil bir yanı, idareci, yönetici yetenekleri vardır. Bu yeteneğini ticaret veya toplum hayatında kullanabilirse, başarılı olurlar. Aslan burcunda doğanların mıknatıslı kişilikleri vardır. Etkilemeleri için insanları görmeleri yeterlidir.

Önemsiz ve küçük şeylere alınırlar. İstekli, azimli, üretici, yorgunluk nedir bilmezler, ama adî işlerden de nefret ederler. Zekaları parlaktır; aynı zamanda çok cömerttirler. Bu burçta doğanların hoş olmayan tarafları gösterişi sevmeleridir. Kızdıkları veya kızdırıldıkları zaman, buna açık açık karşılık verirler. Tez canlıdırlar.

Başak Burcu tarihleri

Başak Burcu tarihleri : 24 Ağustos – 23 Eylül

Başak burcunda doğanlar mantıklıdırlar. Duygusallıktan ziyade entellektüel ve pratiktirler. Kendini ve ilişkide bulunduğu kimseleri analiz ederler. Dünyayı aynen bir çocuk gibi görürler. Herşeyi olması gereken yere oturtmaya çalışırlar. Değerlendirmelerde adildirler. Değerleri görür ve hakları neyse verirler.

Çok az över ve aşkı da aşırı methetmezler. Yardımcı ve yapıcı olmayı isterler. Başak burcunda doğanlar için zor bir iş yoktur. Çok fazla çalışırlar; bunun sonucu olarak da başarı kazanırlar.

Çevresindekilere yardımı severlerler. Yaptıkları iş hakkında alacakları sonuçtan daha fazla kafa yorarlar. Görevlerinin esiri, detaylarının da kurbanıdırlar. Başak Burcu ne kendilerini, ne de başkalarını aldatmazlar. Çok çabuk hiddetlenmezler. Üstlendikleri işi başarıyla yaparlar.

Kadınlar iyi bir ev kadını, erkekler de iyi bir baba olurlar. Evlilikleri, genellikle başarılı olur; ancak çok genç yaşta evlenirler. Evlilik hayatında ise, kendi fikirlerini sevdikleri kişiye empoze etmekten kaçınmalıdırlar. Genellikle sıhhatlidirler. Güçlerini topraktan alırlar. Onlar için en büyük tehlike aşırı çalışmaktır.

Terazi Burcu tarihleri

Terazi Burcu tarihleri : 24 Eylül – 23 Ekim

Burç tarihi 24 Eylül - 23 Ekim olan Terazi, hayatın hakimleri, hakemleri ve bekçileridir. Sahtekârlığa kesinlikle karşıdırlar. Hayatın estetik zevklerine bayılırlar. Bu yüzden zevkleri, toplumca en az anlaşılabilen türdür. Bunun sonucu olarak da Terazi burcunda doğanlar, en az anlaşılır insanlardır.

Kendine has, tartışılamıyacak bir güzellik duygusu vardır. Genellikle sevgililerini tatmin edip, ellerinde tutamazlar. Terazi burcunda doğanlar, sevdiği insana güzel bir vazoymuş gibi davranır. Tam aradığını da bulduğu zaman, artık evliliği hiç bir şekilde sarsılmaz. Dengeyi sağlayıp, muhafaza edebilmek için her şeye katlanırlar. Onun hayatı; sükûnet, mutluluk ve memnuniyetten oluşmuştur.

Bu burçta doğanların, son derece sağlam bir yapılan vardır, sıhhatleri hakkında sık sık endişeye kapılırlar. Terazi burcunda doğanlar iş ve ticaret konularında zekidirler; bu yanlarını iyi kararlarla destekleyebilirlerse, hem şan, şöhret kazanırlar; hem zengin olabilirler. Belli bir konu hakkında kesin karar verebilme sanatını öğrenebilirlerse harikalar yaratabilirler.

Akrep Burcu tarihleri

Akrep Burcu tarihleri : 24 Ekim – 22 Kasım

Akrep burcu güçlü ve kurnazdır. Hiç kaybetmez; kavgaya giriştiği zaman da pek hile yapmadan dövüşmez. Çevresindekilere candan bağlıdır. Müthiş güçleri vardır ve bunları kullanmayı kendinden öğrenir.

Akrep Burcu için en büyük tehlike, çevreye uyamamak ve övgüleri takdir edememektir. İhtiraslarınızın veya hiddetinizin elinde esir olmazsanız, her işde basan kazanırsınız.

Yetenekleriyle her açığı kapatıp, zafere ulaşabilirler. Daha çok kendi içine kapanıp yaşamak eğilimindedir. Herkesi eleştirir, fakat öz eleştiriden kaçınır. Girişkendir. Analizci kafası ve doğal bir çekiciliği vardır.

Yay Burcu tarihleri

Yay Burcu tarihleri : 23 Kasım – 21 Aralık

Yay burcunda doğanların hemen hemen hepsi, dürüst, açık, korkusuz ve atılgandır. Bencillikten uzak, hakikatli ve yüce ruhludur. İşler, uzak görüşlülüğü sayesinde iyi gider.

Yay burcu erkeği eğlenceye düşkün yapısıyla aşkı seven kadınları tercih eder. Sürekli ilgi beklemeyen ve mızmız olmayan kadın tiplerinden hoşlanır.

Yay burcu kadını özellikle yabancı uyruklu erkeklerden çok hoşlanır. Ülkeniz ve ana diliniz farklıysa bir Yay kadınıyla berabersiniz demektir.

Oğlak Burcu tarihleri

Oğlak Burcu tarihleri : 22 Aralık – 22 Ocak

Oğlak burcunda doğanlar çok çekingendirler. Karşı cinsten hoşlanırlar. Ama sevgileri fizikidir. Duyguları ise, çok çabuk değişir. Aşklarına tam cevap almadan aşık olmazlar. Plânlı ve hesaplı oluşları, azim, sebat ve inatçılıklarıyla ve daima başta olmak arzularıyla hayatta maddi yönden başarılı olurlar.

İmalatçılık, toptancılık, inşaatçılık, madencilik, tarımcılık, eğitimcilik, politikacılık, tarihçilik gibi konularda basan kazanırlar. Çok iyi işçidirler; yönetme duyguları kuvvetlidir; akıl danışmaya gerek duymazlar. Şartlarının ve yeteneklerinin en iyisini yaparlar. İyi plân yapıp, işi bitirirler. Tutumlu olurlar.

En önemli özellikleri güven ve dikkattir. Hayal kurmayacak kadar pratiktirler. Soya çekimle gelen bir keder ve melankolileri vardır. Gelecek korkuları sebebiyle “Kara Günler” için hazırlıklı bulunurlar. Erkekler, politikada üstün bir yer ararlar. Başarılı liderler olurlar.

Kova Burcu tarihleri

Kova Burcu tarihleri : 21 Ocak – 18 Şubat

Kova Burcunda doğan kadın ve erkekler, insanlık için yaşarlar. Kendilerini dünyaya verirler. Ve bu fedakârlığın karşılığını da şöhret olarak alırlar. Kova burcu, insanın ruhuna can ve ilham verir. Bu burçda doğanlar; ince kalpli, nazik ve yardım sever olurlar. Kendilerinden yardım veya tavsiye istendiği zaman, çok sevinirler.

Genellikle çok iyi danışmandırlar. Yalnız farkında olmaları gereken bir nokta vardır: İnsanlara yapılacak en iyi yardım, onlara kendi kendilerine yardım edebilmeyi öğretmektir. Kova burcunda doğanlar, sempatik ve anlayışlı yaradılışları sebebiyle genellikle katlandıkları zahmetler de takdir edilmez.

Balık Burcu tarihleri

Balık Burcu tarihleri : 19 Şubat – 20 Mart

Burç tarihleri sorgusunda Balık 19 Şubat 20 Mart tarihlerini içerir. Balıklar tabiatın güzelliklerini severler. Dürüsttürler ve sahtekârlıkla karşılaşacaklarını pek düşünmezler. Anlatılanlara tam bir güvenle inanırlar ve doğruluğundan başka bir şey düşünmezler.Aşırı derecede cömerttirler. Balık burcunda doğanlar, başkalarına yardım etmek arzusuyla bazen gereğinden çok şey verirler. Şükran veya takdir beklemezler. Fakat yaptıkları yardımlardan uzun uzun söz etmeyi severler.Yaradılış olarak dürüst ve açık kalplidirler ve gizlilikleri yoktur. Sorumluluk üstlenmeye daima hazırdırlar ve onlara genellikle güvenilebilir. Egoist değildirler. Bu özellikleri yüzünden kendilerinin önemsiz kişiler olduklarına inanırlar ve yer edinmek için hiç bir çaba göstermezler. Samimi dindardırlar. Kural ve kanunlara son derece uyarlar. Dertlerini biraz abartırlar.

#

18 Kas 2019 - 08:50 - Burç Yorumları

Muhabir  Gıdahattı Editör


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gıda Hattı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gıda Hattı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Gıda Hattı editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gıda Hattı değil haberi geçen ajanstır.