Ebeveynler için astroloji: Kova burcu çocukları

Ebeveynlerin davranışları, çocuğa karşı yaklaşımları çocuğun gelecekteki gelişimini belirleyen en önemli faktörlerden birisidir. Çocuğun iyi ve kötü özelliklerinin tümü, önemli ölçüde ebeveyn yaklaşımlarının sonucudur. Çocuğun, gizli kalmış ve hayata geçirilememiş tüm potansiyeli ebeveynlerin başarısızlığı olduğu gibi her başarısı da onların sıkı çalışmasının sonucu olabilir.

Ebeveynlerin davranışları, çocuğa karşı yaklaşımları çocuğun gelecekteki gelişimini belirleyen en önemli faktörlerden birisidir. Çocuğun iyi ve kötü özelliklerinin tümü, önemli ölçüde ebeveyn yaklaşımlarının sonucudur. Çocuğun, gizli kalmış ve hayata geçirilememiş tüm potansiyeli ebeveynlerin başarısızlığı olduğu gibi her başarısı da onların sıkı çalışmasının sonucu olabilir.

Ebeveynler çocuklarına neyin iyi neyin kötü olduğunu anlamayı öğreterek çocuklarının gelişimine katkı sağlamalıdır. Çocuk hayatın zorluklarıyla nasıl yüzleşeceğini ve üstesinden nasıl geleceğini bilmelidir. Bu önemli süreçte, ebeveynler kendi çocukluklarını yaşarlar, kendi eylemlerini ve yaşadıkları zorlukları çocuğa yansıtırlar.

Çocuğunuzla ilgili astrolojik işaretleri okurken, olumlu yönlerin üzerinde daha fazla yoğunlaşın. Kötüye gidebilecek şeylerin biraz emek harcayarak daha iyiye doğru yönlendirilebileceğini unutmayın. Bazen bu değişiklik kolayca yapılabilse bile bazen çok fazla emek harcanması gerekebilir. Yine de, nihai sonuç bunu yapmaya değer.

Kova Burcu Çocukları

Hava grubunda bulunan Kova burcu çocuklar duygulara çok önem verir. Kova burcu, muhtemelen Zodyak hiyerarşisindeki diğer burçlar arasında sosyal olarak en gelişmiş burçtur. Nazik, dürüst ve arkadaş canlısıdırlar. Bu özelliklerini göz önüne alında, bu kadar çok arkadaşı olması büyük bir sürpriz olmaz. Diğer insanlara yardım etmeyi severler. Bunu daha küçük yaştan itibaren, en küçük eylemlerinde bile görebilirsiniz. Kova burcundaki çocukların tercihleri biraz tuhaf olabilir ve ebeveynler, çocuklarının arkadaşlarını görünce şaşırabilir. Çok garip arkadaşlıkları olabilir ve hiç biri bir sonrakiyle aynı olmaz.

Kova burcu kişiler her türlü insanı kabul eder. Birçok farklı konuya ilgi duyarlar. Sadece birisinin onlarla aynı fikirleri paylaşmadığı durumlarda sert olabilirler. Başkalarının bağımsızlığına ve özgürlüğüne çok değer verirler, ancak her şeyin kendi senaryolarına göre gelişmesini isterler. Çok özverili, adil ve akıllıdırlar. Bazen, onlar kadar zeki olmayanlara karşı sabırları yoktur. Kova burcu çocuklar ilerici bir zihne sahiptir ve geleceğin insanlarıdır. Er ya da geç, diğer insanlara yardımcı olacak benzersiz bir şey uygulayacaklarını düşündükleri için her zaman doğrudan geleceğe bakarlar. Dünyadaki hayatı kolaylaştırmak isterler.

Pek çok konuda alışılmamış bir bakış açısına sahip olmaları nedeniyle, genellikle yanlış anlaşılır ve hatta reddedilebilirler. Bu onların acı çekmesine ve yalnız bırakılmış hissetmelerine neden olur. Çocuğunuzun davranışlarını gözlemlemelisiniz, çünkü çocuklar yalnız kaldıklarında çok savunmasızdırlar. Meydana gelen sorunu arayarak duygularıyla temasa geçmeye çalışmalısınız. Sorunları birlikte çözmeye çalışın. Ayrıca çocuğunuz başkalarının duygularını yanlış anlayabilir ve daha duygusal olan çocukları incitebilir.

Bu çocuklar, spor ve eylemden ziyade felsefi konularla ve bilimsel konularla ilgilenmeyi tercih ederler. Farklı cihazların nasıl çalıştığını keşfederken mutlu olurlar. Bununla birlikte, bazı spor türleri de ilgilerini çekebilir. Çeşitli teknolojik cihazlarda ve bilgisayarlar kullanmada iyidirler. Ayrıca astrolojiye ve uzay bilimlerine ilgi duyarlar. Projeleri ilerici ve pragmatiktir. Onlar için her buluş faydalı olmalı, her reform makul olmalı, her eylem anlam taşımalıdır. Bu çocuklar, büyüme sürecinde, her konuda daha fazla bilgiye ihtiyaç duyacak, onları büyük bir hızla özümseyecek ve daha sonra pratikte kullanacaklardır. Akılları her zaman sonuna kadar açıktır ve yeni haberler için kulakları her zaman açıktır. Bu inanılmaz burç, özgürlüğün bir sembolüdür.

Neşeli ve arkadaş canlısı olan Kova burcu çocuklar, diğer insanlar arasında olmaya bayılırlar. Bununla birlikte, zaman zaman kendileri için de biraz özgürlüğe ihtiyaç duyarlar. Yeri geldiğinde, yalnızlık onları rahatlatır. Düşünmek ve sıkıntılardan uzaklaşmak için alana ihtiyaçları vardır. Onlara yalnız oldukları böyle bir zaman ve alan tanımanız gerekir. Bu onları daha güçlü bir iradeye sahip kılar ve yaşam zorluklarının üstesinden gelmeyi bilen özgüvenli kişiler yaratır.

Uyum Haritası

Anne: Balık burcu veya Kova burcu anne, Kova çocuğu için en uyumlu burçtur. Baba: Bir Kova çocuğu için en iyi uyumlu baba Terazi veya İkizler burcu babalardır.

Doğum – 6 ay arası: Aktif ve neşeli. Son derece duygusal ve başkalarına karşı duyarlı bebeklerdir. Kısa süreli odaklanmaları olur. Beklenmedik şeylerden hoşlanır. Hassastırlar. Giysilerde veya yatakta rahatlık söz konusu olduğunda, bol kıyafetlerden ve büyük beşiklerden hoşlanırlar. Başkalarıyla iletişim ve etkileşimler önemlidir.

6 – 18 ay arası: Çevredeki dünya ile çok eğlenir. Meraklı ve isteklidir. Merak nedeniyle tehditlere açık hale gelebilir. Fazla meraklı olmak nedeniyle zarar görmemesi için ebeveynleri tarafından gözlenmelidir. Yaşıtlarından daha erken yürümeye ve konuşmaya başlayabilir. Çok fazla açık alana, motivasyona, denetime, ona yakın birinin olduğunu bilmeye ve bol uykuya ihtiyaç duyarlar.

18 ay - 3 yaş arası: Merak seviyesi giderek artar. Kova burcu çok analitiktir, bu nedenle çocuk her şeyin nasıl bir arada var olduğunu ve nasıl çalıştığını öğrenmek için birçok soru sormaya başlar. Bulmacalar ve yapbozlar onun için en iyi oyuncaklardır. Diğer çocuklarla daha fazla iletişim kurmaya bu dönemde başlarlar. Davranışları ebeveynler tarafından kontrol edilemez. Tuvalet eğitimi bazı zorluklara neden olabilir. Çocuğunuza karşı mantıklı bir yaklaşım benimseyin ve çocuğunuza her şeyi açıklayın, bir şeyleri açıklamak için duyguları kullanmayın. Kova burcu çocuklar kısa ve net açıklamalar arar.

3 - 6 yaş arası: Bu dönemde Kova iletişim becerilerini geliştirir. Oldukça aktif olan bu çocuğu kontrol etmek zorlaşır. Yeni şeyler öğrenmeye ihtiyaç duyar. Çocuğunuz bu yaş aralığında, ebeveynleri ve akranları ile iletişimde net ve özlü bir yaklaşım ister. Aile içerisinde alınan kararlarda çocuğun seçim yapabilmesi, katılım göstermesi önemlidir. Ancak kuralların neden gerekli olduğunu anlaması gereklidir. Bu konuda çocuğunuza rehberlik etmeniz gerekir.

#

12 Eyl 2021 - 23:00 - Burç Yorumları

Muhabir  Kıvanç Yarangümeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gıda Hattı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gıda Hattı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Gıda Hattı editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gıda Hattı değil haberi geçen ajanstır.