Ebeveynler için astroloji: Boğa burcu çocukları

Ebeveynlerin davranışları, çocuğa karşı yaklaşımları çocuğun gelecekteki gelişimini belirleyen en önemli faktörlerden birisidir. Çocuğun iyi ve kötü özelliklerinin tümü, önemli ölçüde ebeveyn yaklaşımlarının sonucudur. Çocuğun, gizli kalmış ve hayata geçirilememiş tüm potansiyeli ebeveynlerin başarısızlığı olduğu gibi her başarısı da onların sıkı çalışmasının sonucu olabilir.

Ebeveynlerin davranışları, çocuğa karşı yaklaşımları çocuğun gelecekteki gelişimini belirleyen en önemli faktörlerden birisidir. Çocuğun iyi ve kötü özelliklerinin tümü, önemli ölçüde ebeveyn yaklaşımlarının sonucudur. Çocuğun, gizli kalmış ve hayata geçirilememiş tüm potansiyeli ebeveynlerin başarısızlığı olduğu gibi her başarısı da onların sıkı çalışmasının sonucu olabilir.

Ebeveynler çocuklarına neyin iyi neyin kötü olduğunu anlamayı öğreterek çocuklarının gelişimine katkı sağlamalıdır. Çocuk hayatın zorluklarıyla nasıl yüzleşeceğini ve üstesinden nasıl geleceğini bilmelidir. Bu önemli süreçte, ebeveynler kendi çocukluklarını yaşarlar, kendi eylemlerini ve yaşadıkları zorlukları çocuğa yansıtırlar.

Çocuğunuzla ilgili astrolojik işaretleri okurken, olumlu yönlerin üzerinde daha fazla yoğunlaşın. Kötüye gidebilecek şeylerin biraz emek harcayarak daha iyiye doğru yönlendirilebileceğini unutmayın. Bazen bu değişiklik kolayca yapılabilse bile bazen çok fazla emek harcanması gerekebilir. Yine de, nihai sonuç bunu yapmaya değer.

Boğa Burcu Çocukları

Gelişim göstermeleri için uygun koşullara ihtiyaçları vardır. Pragmatik ve yardımcı materyallere ihtiyaç duyarlar. Boğa burcu çocuklar yaptıkları her şeyde bir anlam ararlar ve ebeveyn olarak amacınız bu hissi destelemek olmalıdır. Kendilerini sürekli geliştirirler ve doğru yönü gösteren sağlam bir rehberleri olması önemlidir. Hayatlarında her şeyi en küçükten en büyüğe doğru inşa ederler. Oldukça hevesli çocuklardır. Dünya sevgisini hissetmek ve tüm duyularını hissetmek isterler. Her şeye dokunmak, koklamak ve dinlemek isterler.

Kil gibi malzemeler, bu istekleri gerçekleştirmek için çok uygun olabilir. Doğa gezileri de boğa burcu çocukların ilgisini çekebilir ve keşfetme içgüdülerine uygun olabilir. Deniz kıyısında ya da bir ormanda ağaçların ve çiçeklerin arasında olmak onlara büyük bir keyif verebilir.

Bu hassas burçta doğan bireyler de yemek pişirmeye bayılırlar. Bu nedenle, onlara mutfağa giden yolu gösterin ve mutfakta onları destekleyin. Mutfakta olmak onlar için çok keyiflidir. Birçok mükemmel aşçı boğa burcudur. Bu burçtaki bireylerin her zaman güvenlik ve rahatlık aradığını unutmayın.

Maddi varlıklarını kontrol altında tutmaya bayılırlar ve neredeyse onlara takıntılıdırlar. Lüksle çevrili olduklarında, biraz bencil ve açgözlü olabilirler. Koç burcunun aksine, boğa burcunda olan çocuklar diğerlerinin ne dediğini hevesle dinler. Alınan bilgileri derler ve tüm önemli noktaları yansıtarak kullanıma sunarlar. Diğer çocuklar onları nazik, huzurlu ve istikrarlı bulur. Bununla birlikte, burunlarının dikine gitmeye meyillidirler. Bu nedenle onlar için önemli olan konularda tartışmaktan kaçınmaya çalışın. Bu gibi tartışmalarda muhalefetleri ve inatları daha da büyür. Öfkelerinin yatışması uzun zaman alabilir. Onlar sakinleştikten sonra, onlara güzel ahlâk ve nezaketin ne anlama geldiğini ve önemli olduğunu hatırlatmanız oldukça önemlidir.

Her eylemin bir sonucu vardır. Hoş olmayan çatışmalardan kaçmak için çocuklarınızı sevgi ve özenle kuşatmaya çalışın. Bundan hoşlanırlar ve onlara karşı daha nazik ve kibar bir şekilde davranmak, onlarla tartışmaktan ve istediğinizi yapmaya zorlamaktan daha etkili olacaktır. Çok meraklı olmak onların geleceğinde olumlu bir rol oynayabilir. Aynı zamanda inatçı oldukları için ulaşmak istedikleri şeylerde kararlı olurlar. Birden fazla zorlukla karşılaşsalar bile kesinlikle üstesinden gelmek için çaba gösterirler.

Genellikle sorumluluk sahibidirler, sabırlıdırlar ve neredeyse hiçbir zaman öfke patlamaları yaşamazlar. Geçmişleriyle derin ve sağlam bir bağları vardır. Eski eşyalarından bir kısmını, bir daha giyilemeyecek kadar yıpranmış olsalar bile atmak istemeyebilirler. Kıskanç olabilirler. Evde lider olmayı tercih ederler. Böyle çocuklara belli kurallara uymanın veya uyumlu olmanın önemli olduğu öğretilmelidir. Nerde nasıl davranılması gerektiği konusunda onları bilgilendirecek iyi rehberlere ihtiyaç duyabilirler.

Boğa burcunda bulunan pek çok yetenekli çocuk bulunur. Çoğu zaman, güzel seslerini duyabilirsiniz ve çok başarılı şarkıcılar ve hatta besteciler olabilirler. Dalga sesleri veya rüzgarın sesi gibi doğanın sesleri, kuşların cıvıltısı ve diğer hayvanların çıkardığı sesler kulakları için en iyi melodidir. Aynı zamanda pratik olacak güzel şeylere ihtiyaç duyarlar. Değişikliklerden, özellikle beklenmedik olanlardan nefret ederler. Bu gibi durumlarda inatçılıklarını harekete geçirirler ve onları kabul etmeyi reddederler. Bu onlar için biraz korkutucudur. Yeniliklere alışmaları için zamana ihtiyaçları vardır. Buradaki göreviniz, çocuklarınıza hayatımızın sürekli bir hareket halinde olduğunu ve her türlü değişikliğin olabileceğini ve değişikliğin kaçınılmaz bir süreç olduğunu anlatmaktır. Bu durumun onları korkutmaması gerektiğini öğretmektir.

Uyum Haritası

Anne: Yengeç ya da Boğa burcu olan anne, Boğa çocuğu için en uyumlu eşleşmedir.

Baba: Başak veya Oğlak burcu baba, Boğa çocuğu için en uyumlusu olacaktır.

Doğum – 6 ay arası: Oldukça sakin bebeklerdir. Sarılabilir ve öpülebilir. Kundaklanmak onları rahat hissettirir. Rahat uyuma pozisyonları söz konusu olduğunda gerçekten seçicidir.

6 – 18 ay arası: Rutine kolay alışırlar. Son derece meraklı olur ve duyularını her zaman kullanırlar. Her şeyi ağızlarına sokmaya meyillidirler. En iyi oyuncak seçimi, dokunsal ve dokuları farklı olanlardır. Bu gibi oyuncaklar muhtemelen diğerlerinden ayrı özel bir oyuncak olacaktır. Yaşıtları kadar aktif olmayabilirler.

18 ay - 3 yaş arası: İnatçılık ve sabitlik gerçekten fark edilmeye başlar. Tüm durumlar için en iyi kelime "hayır"dır. Bir şeyi değiştirmek için çocuğa öğretilmeli ve rehberlik edilmelidir. Boğa burcu çocukları kağıt üzerinde çizildiğinde veya görsel olarak anlatıldığı zaman her şeyi daha iyi algılarlar. Sürprizlere ve hızlı değişimlere olumsuz tepki verebilirler.

3 – 6 yaş arası: Oldukça seçici olabilirler. Tüm ihtiyaç ve tercihlerini ​​karşılamak bu dönemde daha zordur. Bazen gerçekten enerjik olabilirler. Rekabet etmeye başlar. Egoist ve çok neşeli değil gibi görünebilirler. En önemlisi yetişkinlerle eşit muamele görmek isterler.

#

13 Eyl 2021 - 08:00 - Burç Yorumları

Muhabir  Kıvanç Yarangümeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gıda Hattı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gıda Hattı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Gıda Hattı editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gıda Hattı değil haberi geçen ajanstır.