TİSK KSS Programı’nda Büyük Ödül Geleceğin Tarımı Projesi’ne!

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'nun (TİSK) Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri 2018'i kazanan şirketler belli oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un katıldığı törenle 12 şirkete ödülleri verilirken, Büyük Ödül Coca-Cola Türkiye’nin “Geleceğin Tarımı” Projesi’nin oldu.

TİSK KSS Programı’nda Büyük Ödül Geleceğin Tarımı Projesi’ne!
TİSK KSS Programı’nda Büyük Ödül Geleceğin Tarımı Projesi’ne!
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'nun (TİSK) Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri 2018'i kazanan şirketler belli oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un katıldığı törenle 12 şirkete ödülleri verilirken, Büyük Ödül Coca-Cola Türkiye’nin “Geleceğin Tarımı” Projesi’nin oldu.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun (TİSK) geleneksel TİSK Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) Ödül Töreni, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem, Uluslararası İşverenler Teşkilatı Başkanı Erol Kiresepi, İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, TİSK'e bağlı sendikaların yöneticilerinin katılımıyla yapıldı.

KSS Ödül Programı sürecinde projeler; Yenilikçilik, Etkililik, Kapsayıcılık, İyi Uygulama, Sürdürülebilirlik, Girişimcilik Özel Ödülü, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Özel Ödülü, GAN Türkiye İş Başında Eğitim Özel Ödülü alanlarında değerlendirildi. 12 şirket sosyal sorumluluk projeleri ile ödüle layık bulundu.

Büyük Ödül Geleceğin Tarımı Projesi’ne

Yarışmada Büyük Ödüle, Coca-Cola Türkiye'nin “Geleceğin Tarımı” Projesi layık görülürken; Yenilikçilik Ödülü'nü KKB Kredi Kayıt Bürosu A.Ş "Sesli Soru Bankası" projesiyle, Etkililik Ödülü’nü Danone Türkiye "İyi ki Annem Çalışıyor!" projesiyle, Kapsayıcılık Ödülü'nü Mercedes-Benz Türk A.Ş "Her Kızımız Bir Yıldız” projesiyle, İyi Uygulama Ödülünü Borçelik Çelik Sanayii Ticaret A.Ş "Kadına Güç İş Yok" projesiyle, Sürdürülebilirlik Ödülü'nü ise Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş "Bilinçli Çiftçi, Güvenli Tarım" Sosyal Sorumluluk projesiyle almaya hak kazandı.

Bu yıl ilk kez verilen Girişimcilik Özel Ödülü’nü Arçelik A.Ş "A Ticket For Your Future/Tersine Beyin Göçü" projesiyle alırken, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Özel Ödülü’nü ise Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş "Sabancı Gönüllüleri Programı" ile almaya hak kazandı.

GAN Türkiye İşbaşında Eğitim Özel Ödülü’ne TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası A.Ş "Tofaş Fen Lisesi Yenileşim (İnovasyon) Atölyesi" projesi layık görülürken, Jüri Özel Ödülü Balsu Gıda San. ve Tic. A.Ş'nin "Çocuk İşçiliğini Önleme ve Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerinin Yaşam ve Çalışma Koşullarının İyileştirilmesi" projesine verildi.

KOBİ kategorisinde Büyük Ödülü CPM Yazılım A.Ş "Eğitim İçin Her şey", Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Özel Ödülü’nü ise Momentum Bilgi Transferleri "Ayna Gönüller/Kırsalda Kadın Eğitimleri" projesiyle aldı.

20 milyon insana dokunan projeler

Bu yıl beşincisi gerçekleştirilen TİSK Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri Töreni’nde konuşan TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol; kurumsal sosyal sorumluluk konusunda yapılan bir araştırmaya değinerek, Türkiye'deki özel kurumların yüzde 98'inin toplumsal sorunlar karşısında sorumluluk sahibi olduğunu ve bu sorumluluk duygusunu da faaliyetlerine yansıttıklarını vurguladı.

Gelinen konumun, sosyal sorumluluğun kurumlarda bir değer yargısı olarak yerleştiğini gösterdiğini bildiren Akkol, TİSK KSS Ödül Programı kapsamında ödül alan şirketlerin, yürüttükleri projeler ile birlikte 20 milyona yakın insana dokunduğuna dikkat çekti.

“Ülke yararına olan her konuda toplumsal iş birliğine hazırız”

Proje faaliyetleri kapsamında eğitimler verildiğini, iş imkanları sunulduğunu ve toplumsal konularda farkındalık artırma çalışmaları yürütüldüğünü dile getiren Akkol, “TİSK ülke yararına olan her türlü konuda toplumsal iş birliğine hazır. Büyük TİSK ailesi olarak, koşullar ne olursa olsun bugüne dek olduğu gibi gelecekte de ülkemizin ekonomik ve toplumsal kalkınması için üzerimize düşeni yapmaya, var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu noktada, işçi sendikaları ve kamunun da içinde olacağı bir projeyi yakında ülkemize kazandırmak istiyoruz” diye konuştu.

“Sosyal sorumluluk, sadece STK’ların işi değil”

Törende konuşan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, iş dünyasının sorunlarına karşı TİSK'in ortaya koyduğu iş birliği ile çözüm önerisi geliştirmeyi hem hükümet hem de bakanlık için çok önemli ve anlamlı bulduğunu söyledi. Selçuk, “KSS Ödülleri ülkemizde iş dünyamızın sosyal hayata katkısının en güzel yansımalarından biri. 2014'ten bugüne düzenlenen ödül töreni, sosyal sorumluluk bilincinin sadece STK'lerin değil, ticari işletmelerin de üzerinde önemle durması gereken bir konu olduğunu ortaya koymaktadır” dedi.

Çalışma hayatından karşılaştırmalı verileri paylaşan Bakan Selçuk, yılın ilk 4 ayında 416 bin kişiyi özel sektörde İŞKUR aracılığıyla işe yerleştirdiklerini bildirdi. Hedeflerinin 2023 vizyonuyla Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri yapmak olduğunu anımsatan Selçuk, "Bundan sonraki süreçte de; teşvik bizden, istihdam sizden diyor; yeni teşviklerimizle çalışma hayatımızı hep birlikte hedeflediğimiz noktaya taşıyacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

01 Haz 2019 - 20:03 - Ekonomi

Mahreç  Mehmet Ali Çıtak


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gıda Hattı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gıda Hattı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gıda Hattı editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gıda Hattı değil haberi geçen ajanstır.