8 Haziran 2022 Çarşamba (yarın) hava durumu nasıl olacak? Kuvvetli sağanak sürecek mi?

8 Haziran 2022 Çarşamba (yarın) hava durumu nasıl olacak? Kuvvetli sağanak sürecek mi? Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmeler araştırılmaya başlandı. İşte uyarı yapılan iller ve Türkiye genelinde hava sıcaklıkları...

8 Haziran 2022 Çarşamba (yarın) hava durumu nasıl olacak? Kuvvetli sağanak sürecek mi?
8 Haziran 2022 Çarşamba (yarın) hava durumu nasıl olacak? Kuvvetli sağanak sürecek mi?
+5
Haber albümü için resme tıklayın

8 Haziran 2022 Çarşamba (yarın) hava durumu nasıl olacak? Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Gaziantep, Kilis, Kütahya, Afyonkarahisar ve Van çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Karadeniz’in iç kesimleri, Isparta, Burdur, Yozgat, Çankırı, Kırşehir, Nevşehir, Osmaniye, Kahramanmaraş'ın batısı, Adana'nın kuzeyi, Ankara'nın kuzey kesimleri ile Haymana, Bala ve Gölbaşı ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile doğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetlice esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Karadeniz’in iç kesimleri, Isparta, Burdur, Yozgat, Çankırı, Kırşehir, Nevşehir, Osmaniye, Kahramanmaraş'ın batısı, Adana'nın kuzeyi, Ankara'nın kuzey kesimleri ile Haymana, Bala ve Gölbaşı ilçelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir

BÖLGELERİMİZDE HAVA NASIL OLACAK?

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, kuzeyi ile yarın (Çarşamba) bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BALIKESİR 14°C, 27°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EDİRNE 16°C, 28°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL 17°C, 25°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KOCAELİ 18°C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE

Parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, yarın (Çarşamba) Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR 13°C, 27°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DENİZLİ 18°C, 31°C

Parçalı bulutlu

İZMİR 20°C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu

MUĞLA 16°C, 29°C

Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri ile yarın (Çarşamba) bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Adana'nın kuzeyi, Osmaniye ve Kahramanmaraş'ın batısında, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Isparta ve Burdur çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA 22°C, 32°C

Parçalı bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA 21°C, 25°C

Parçalı bulutlu, iç kesimleri ile yarın (Çarşamba) il geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

BURDUR 14°C, 25°C

Parçalı bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (çarşamba) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

MERSİN 23°C, 29°C

Parçalı bulutlu, iç kesimleri ile yarın (Çarşamba) il geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Çankırı, Kırşehir, Nevşehir, Sivas'ın güneyi, Ankara'nın kuzeyi ile Haymana, Bala ve Gölbaşı ilçelerinde, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Çankırı, Yozgat, Sivas ve Ankara'nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA 16°C, 28°C

Parçalı bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Çarşamba) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde kuzeyi ile Haymana, Bala ve Gölbaşı ilçelerinde, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ESKİŞEHİR 14°C, 26°C

Parçalı bulutlu, yarın (çarşamba) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRŞEHİR 15°C, 27°C

Parçalı bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (çarşamba) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KONYA 15°C, 27°C

Parçalı bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (çarşamba) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Kastamonu, yarın (Çarşamba) Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU 13°C, 23°C

Parçalı bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KASTAMONU 12°C, 25°C

Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam ve yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

SİNOP 19°C, 24°C

Parçalı bulutlu, yarın (Çarşamba) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ZONGULDAK 18°C, 22°C

Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Çorum, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra bölgenin iç kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

AMASYA 17°C, 30°C

Parçalı bulutlu, bu akşam ve yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

GÜMÜŞHANE 13°C, 27°C

Parçalı bulutlu, yarın (Çarşamba) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

SAMSUN 17°C, 23°C

Parçalı bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TRABZON 19°C, 23°C

Parçalı bulutlu, yarın (Çarşamba) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Erzurum çevrelerinin, yarın (Çarşamba) kuzey kesimleri ile öğle saatlerinden sonra Van çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM 9°C, 25°C

Parçalı bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Çarşamba) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KARS 8°C, 25°C

Parçalı bulutlu, yarın (Çarşamba) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MALATYA 16°C, 31°C

Parçalı bulutlu

VAN 12°C, 24°C

Parçalı bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, bu akşam ve yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 17°C, 34°C

Az bulutlu

GAZİANTEP 18°C, 30°C

Parçalı bulutlu, bu akşam ve yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SİİRT 20°C, 33°C

Az bulutlu

ŞANLIURFA 22°C, 34°C

Az bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, batısı ile yarın (Çarşamba) geneli yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, sabahtan itibaren 6; Doğu Karadeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, doğusu güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m, yer yer 2,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4, güneyi kuzeybatıdan 4 ila 6; Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5 m; Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, yarın (Çarşamba) doğusu ile zamanla geneli sağank ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de güney ve güneybatıdan, batısı kuzeybatıdan 3 ila 5; Doğu Akdeniz’in güney ve güneybatıdan 3 ila 5, batısı doğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m; Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4, sabahtan itibaren 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,50 m, zamanla 1,0 m; Görüş: İyi.

07 Haz 2022 - 16:20 - Hava Durumu

Muhabir  Serap Serap


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gıda Hattı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gıda Hattı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Gıda Hattı editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gıda Hattı değil haberi geçen ajanstır.