AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Güney Kore ile Amfibus imzası!

Güney Kore ile Amfibus imzası!
7 Nisan 2016, 17:07

Ekonomik ilişkilerin ve ticaret hacminin geliştirilmesi amacıyla Hollanda’nın Lahey kentinde düzenlenen ve Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş'ın katıldığı Hollanda-Türkiye İş Forumu, Güney Koreli ve Türk iş adamlarını bir araya getirdi. İş Formu'nda ulaşım konusunda farklı bir bakış açısı sağlayacak Amfibus projesinin ön anlaşması da imzalandı

tumsiad-guney-kore-amfibus-imza-gidahattiGüney Kore ile ticarette yeni dönem başlıyor. Ekonomik ilişkilerin ve ticaret hacminin geliştirilmesi amacıyla Hollanda’nın Lahey kentinde düzenlenen Hollanda-Türkiye İş Forumu, Güney Koreli ve Türk iş adamlarını bir araya getirdi. Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) öncülüğünde dünyanın hızlı büyüyen ekonomilerinden Güney Koreli yatırımcılarla buluşan Türk iş adamları, yenilikçi projeler için iş birliği anlaşmaları imzaladı.

TÜMSİAD aracılığıyla gıda, yatırım ve turizm gibi sektörler için bir araya gelen Türk ve Güney Koreli iş adamları, ulaşım konusunda farklı bir bakış açısı sağlayacak Amfibus projesinin ön anlaşmasını da imzaladı.

Yüzen otobüs Amfibus

tumsiad-guney-kore-amfibus-gidahattiTÜMSİAD’ın yaptığı temaslar sonucunda ilk anlaşma yüzen otobüs olarak tabir edilen ‘Amfibus’ için atıldı. Anlaşmanın imza törenine Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş da katıldı. Elitaş, bu ortak girişimden duyduğu memnuniyetini dile getirirken, Türk iş adamlarının dünyanın birçok ülkesinde yabancı yatırımcılarla iş birliği içinde olduğunu vurguladı.

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan ise Güney Kore ile yapılan anlaşmanın önemli bir adım olduğunu belirterek, yeni iş birliği anlaşmalarının da kapıda olduğunun sinyalini verdi. Yaşar Doğan, amfibusun özellikle turizm açısından sektöre canlılık ve farklı bir bakış açısı getireceğini belirtti.

TÜMSİAD Başkanı Doğan, sahip olduğu özelliklerle Amfibus’ın sadece İstanbul’da değil, Türkiye’nin pek çok şehrinde kullanılabileceğine dikkat çekerek, yakında Türkiye’de Amfibus üretimine de başlanacağını söyledi.

Amfibus nedir?

amfibus-gidahattiDünya'nın en ilginç toplu taşıma aracı olan, deniz otobüsü de denilen Amfibus, karadan denize girerken tekerleklerini topluyor ve bir deniz aracı halini alıyor. Hollanda'nın Rotterdam kentinde yaygın bir şekilde kullanılan aracın en dikkat çeken özelliği ise hem karada, hem denizde gidebilmesi.

İstanbul için düşünülen Amfibüs seferleri boğaz hattında yaygın olarak kullanılacak. Ayrıca İzmit, Yalova, Bursa ve İStanbul arasında da kullanılabilecek.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.