Gıda Hattı

Güldal Akşit kimdir? Güldal Akşit hayatı

3 Aralık 2021, 16:17
Paylaş
Güldal Akşit kimdir? Güldal Akşit hayatı
Güldal Akşit kimdir? AK Parti kurucu üyelerinden biri olan Güldal Akşit hayatı ve yaşamına dair pek çok konu merak ediliyor. Güldal Akşit biyografi araştırmasını ölümü ile sizler için yaptık.

Güldal Akşit kimdir? Türk avukat ve siyasetçi olan Güldal Akşit hayatı ve görevlerine ilişkin merak edilenler...

Güldal Akşit biyografi

doğum; 23 Ocak 1960, Malatya,

ölüm; 3 Aralık 2021, Ankara

mesleği; Türk avukat, siyasetçi ve Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) kurucu üyesi.

Güldal Akşit kimdir?
Güldal Akşit

Güldal Akşit hayatı

Akşit 58. hükümette Turizm Bakanı, 59. hükümette önce Turizm Bakanı, sonra Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yaptı. Ayrıca 22. ve 23. Dönem İstanbul Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yer aldı ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanlığını yürüttü.

Hacettepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Polisan Holding A.Ş. Başhukuk Müşavirliği, Malatya Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliği, Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyeliği, XXII.ve XXIII. Dönem İstanbul Milletvekilliği ile Turizm, Devlet Bakanlığı yaptı. 2011-2014 yılları arasında AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı görevinde bulundu. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi Başdanışmanlığı görevinde bulundu.

Eski İçişleri Bakanlığı müsteşarı ve milletvekili Galip Demirel'in kızıdır. Akşit 3 Aralık 2021'de COVID-19 tedavisi gördüğü Ankara Üniversitesi İbni Sina Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde 61 yaşında hayatını kaybetti.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.