Gıda Hattı

Gübre fiyatları 2022 son dakika - Güncel Can, As, Üre, Azot, Dap gübre fiyat listesi

18 Mayıs 2022, 18:50
Paylaş
Gübre fiyatları 2022 son dakika - Güncel Can, As, Üre, Azot, Dap gübre fiyat listesi
Gübre fiyatları 2022 son dakika sorgulamaları, tarımla uğraşanlar başta olmak üzere merak ediliyor. Peki Can gübre, As gübre, Üre gübre, Ultra Azot, Dap gübre fiyatları ne kadar oldu?

Gübre fiyatları 2022 son dakika araştırmaları, başta tarım ve hayvancılıkla uğraşan kişiler olmak üzere her gün sıklıkla yapılıyor. Tarım alanında ekilen ürünlerden daha iyi yararlanmak için kullanılan gübrelerin fiyatları, bu sebeple en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki gübre fiyatları 2022 son dakika ne kadar?

Fiyatını Tarım Kredi Kooperatifi'nin belirlediği gübre fiyatlarına zaman zaman zam gelirken kimi zaman ise indirime gidiliyor. Hal böyle olunca gübre fiyatları sürekli değişiyor. Peki  tarım için oldukça önemli bir konumda bulunan gübre fiyatları ne kadar oldu? İşte Can gübre, As gübre, Üre gübre, Ultra Azot, Dap gübre fiyat listesi...

Gübre fiyatları 2022

  • CAN 6.600 TL/TON
  • AS 6.900 TL/TON
  • ÜRE 13.250 TL/TON
  • Ultra Azot 11.000 TL/TON
  • DAP 13.250 TL/TON
  • 20.20.0 8.750 TL/TON
  • 20.20.0+Zn 9.250 TL/TON
  • 3/15 9.750 TL/TON
  • 3/15+Zn 10.250 TL/TON

Perakende gübre fiyatları

Tarım ile uğraşanların yanı sıra hobi amacıyla çiçek ve bitki eken kişilerde ara ara gübre ihtiyaç duyuyor. Bu sebeple bu kişiler, tonlarca gübre almak yerine daha az miktarda gübre ihtiyaçlarını genel olarak internet üzerinden karşılıyorlar. Gübre alışverişi yapılan sitelerin başında Trendyol, Hepsiburada, N11 gibi alışveriş siteleri geliyor. İşte internet üzerinden gübre alışverişi yapılacak siteler.

Gübre fiyatları neden yüksek?

Gübre fiyatları artan hammadde maliyetleri ile son zamanlarda adeta uçtu diyebiliriz. Bu artış sebeplerinden bir diğeri ise piyasadaki uyanık kişiler olmaktadır. Bu kişiler piyasadaki krizi fırsat bilip çeşitli yollar ile fiyatlara etki ediyor. Halk ise artan fiyatların sebebini sadece piyasada arıyor. Ancak bu fahiş fiyatların bir numaralı sebebinin bu gibi uyanık kişi ve kişilerin olduğunu belirtmemizde fayda var. Eğer sizde bu bahsettiğimiz durumla karşılaştıysanız en yakın zamanda bu kurum ve kişileri devletin ilgili birimlerine şikayet edebilirsiniz. 

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.