AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

GTHB’ye sözleşmeli personel alım tarihleri belli oldu

GTHB’ye sözleşmeli personel alım tarihleri belli oldu
12 Nisan 2016, 15:07

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, ÖSYM tarafından 05-06 Temmuz 2014 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (2014 - KPSS lisans) sonuçlarına göre, Bakanlık taşra teşkilatında ihtiyaç duyulan yerlerde istihdam edilmek üzere toplam 1677 sözleşmeli personel alacak. Alınacak sözleşmeli personelin 1111’i mühendis, 566’sı ise veteriner hekim olacak.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Bakan Faruk Çelik’in sözleşmeli personel alımına ilişkin açıklamasını kamuoyuna duyurdu. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, sözleşmeli personel alımına ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

faruk-celik-yok-gidahatti

“Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı ÖSYM tarafından 05-06 Temmuz 2014 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (2014 - KPSS lisans) sonuçlarına göre, Bakanlığımız taşra teşkilatında ihtiyaç duyulan yerlerde (il/ilçe/kuruluş) istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli 1111 Mühendis,  (550 Ziraat Mühendisi, 400 Gıda Mühendisi, 80 Su Ürünleri Mühendisi,  10 Balıkçılık Teknolojisi Mühendisi, 71 Harita Mühendisi)  566 Veteriner Hekim olmak üzere toplam 1677 sözleşmeli personel alınacaktır.

veteriner-gidahatti

Başvurular 26 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında alınacak

Tercih işlemleri 26 Nisan 2016 tarihinde başlayacak, 02 Mayıs 2016 tarihinde sona erecektir.

Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2016/4 Tercih Kılavuzunda lisans düzeyinde tercih yapılabilecek sözleşmeli pozisyonlar yer almaktadır. Kılavuz, 25 Nisan 2016 tarihinden itibaren ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Adayların, Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlardan tercih yapabilmeleri için, 05-06 Temmuz 2014 tarihinde yapılmış olan 2014-KPSS lisans sınavına girmiş ve KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olması gerekmektedir.

Adaylar tercihlerini kılavuzda yer alan kurallara göre, internet üzerinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. KPSS-2016/4 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Tercihlere ilişkin koşullar Bakanlığımızın web sitesinden gün içerisinde duyurulacaktır."

gida-tarim-hayvancilik-bakanligi-binası-gidahatti

Yarım Zamanlı Çalışma

Bu arada Devlet Personel Başkanlığı’nın Doğum Sonrası Yarım Zamanlı Çalışmaya ilişkin duyurusu da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı sitesinde yayınlandı. Duyuruya göre, yarım zamanlı çalışma hakkının kullanımına ilişkin Bakanlar Kurulu Karar taslağının hazırlanabilmesi için Bakanlık kadrolarında yarım zamanlı çalışmadan yararlanması öngörülenler ile öngörülmeyenlere ilişkin listeler hazırlanacak. Bunun için Bakanlık birimleri, 1 Mayıs 2016 tarihine kadar gerekli formları doldurarak Bakanlık Personel Genel Müdürlüğü’ne iletecekler.


GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.