AramaArama
Gıda Hattı

GTHB Müsteşar Yardımcısı Volkan Mutlu Coşkun

5 Aralık 2017, 10:44
Paylaş
GTHB Müsteşar Yardımcısı Volkan Mutlu Coşkun

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına Volkan Mutlu Coşkun atanırken, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Yönetmeliği’nde değişikliğe gitti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na ilişkin atama ve görevden alma kararları, 5 Aralık 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

volkan-mutlu-coskun-gidahattiGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı atamaları

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda açık bulunan Müsteşar Yardımcılığına, Bakanlık Müşaviri Volkan Mutlu Coşkun atanırken, Bakanlığı Müşavirliğine de İbrahim Halil Akbaş atandı.

Volkan Mutlu Coşkun kimdir?

1971 yılında Van’da doğan Volkan Mutlu Coşkun, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Meteoroloji Mühendisliğinden mezun oldu. Ayrıca Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünü de bitiren Coşkun, 1993-2003 yılları arasında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) İşletme ve Bakım Dairesi Başkanlığında Mühendis, 2004-2011 yılları arasında ise muhtelif birimlerde Şube Müdürü olarak görev yaptı.

2011-2014 yılları arasında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda Özel Kalem Müdürü olarak görev yapan, 11.06.2014 tarihinde Bakanlık Müşaviri kadrosuna atanan Coşkun, 27.08.2015 tarihinden itibaren yürüttüğü Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevinden Bakanlık Müşavirliğine atanmıştı.

Bir süredir vekaleten yürüttüğü Müsteşar Yardımcılığı görevine asaleten atanan Coşkun, evli ve iki çocuk babası.

lisansli-depoculuk-2-gidahattiTarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Yönetmelik değişikliği

Bu arada Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Yönetmeliği’nde değişikliğe gitti.

Resmi Gazete’de yayımlanan Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile sorumluluk sigortasına “kefalet sigortası” da eklendi.

Değişikliğe göre, lisanslı depo teminatının sorumluluk veya kefalet sigortası olarak verilmesi halinde, bu sigortayla işletme tesisleri ve lisanslı depoculuk faaliyeti kapsamında depolanan ürünler için, hırsızlık, yangın, duman, infilak, deprem gibi sigortaların aynı sigorta şirketine yaptırılması zorunlu olacak.

lisansli-depoculuk-gidahattiLisanslı depo teminatında da istenen teminat tutarına eşit nakit para, banka teminat mektubu, gayrimenkul rehini, sorumluluk veya kefalet sigortası, mevzuatta öngörülen yükümlülüklerin yerine getirilmesinde temerrüte düşülmesi halinde, Lisanslı Depoculuk Tazmin Fonu'na bu tür teminatı alış, satış, düzenleme ve transfer gibi her türlü tasarrufta bulunma yetkisi tanıyan bir gayrikabili rücu yetki belgesiyle verilecek.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.