Gıda Hattı

Google'dan Anneler Günü'ne özel doodle geldi!

8 Mayıs 2022, 08:52
Paylaş
Google'dan Anneler Günü'ne özel doodle geldi!
Google'dan Anneler Günü'ne özel doodle geldi! Anneler Günü Google'ın doodle tasarımı ile kutlandı. Özel günlerde kullanıcılarına sürpriz yapan dev arama motoru Google, 8 Mayıs Anneler Günü'ne özel ana sayfasını değiştirdi.

Google'dan Anneler Günü'ne özel doodle geldi! Her yıl mayıs ayının ikinci pazar gününde kutlanan Anneler Günü'nün önemini hatırlatan Google'ın slayt tasarımında anne ve çocuk ellerinin yer aldı. Anneler Günü dünyanın çoğu ülkesinde olduğu gibi Türkiye'de de her yıl mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanıyor. Peki, Anneler Günü nasıl ortaya çıktı, önemi nedir? İşte, Anneler Günü tarihi ve Anneler Günü ile ilgili detaylar.

Anneler Günü Google'ın doodle tasarımında yer buldu. Özel günlerde kullanıcılarını şaşırtan Google, Anneler Günü konulu hazırladığı doodle ile her yıl aynı tarihte kutlanan Anneler Günü'nü hatırlatmış oldu. Anne ve çocuk ellerini paylaşan Google, tasarımında eğitim veren anne anımsaması yaparak anneliğin önemine dikkat çekti. Anneler Günü, Danimarka, Finlandiya, İtalya, Türkiye, Avustralya ve Belçika'da mayıs ayının ikinci pazarında kutlanmaktadır.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.