AramaArama
Gıda Hattı

Google’dan Android OREO

13 Eylül 2017, 14:32
Paylaş
Google’dan Android OREO

Google, yeni Android işletim sistemine, dünyanın en sevilen bisküvisi OREO’nun adını verdi.

Teknoloji şirketi Google ve OREO, yeni işletim sistemi için işbirliği yaptı. Google’ın yeni Android işletim sistemi, dünyanın en sevilen bisküvisi OREO ismiyle adlandırıldı.

google-android-oreo-gidahattiGüneşin tutulduğu gün lansmanı yapıldı

Android OREO, popüler kültür ikonu OREO’nun eğlencesiyle Android’in zekasını birleştirerek dünyaya neşe saçıyor. Google bu lansmanı, ABD'de 1918'den bu yana gerçekleşen ilk tam güneş tutulmasının yaşandığı gün yaptı.

OREO Küresel Marka Direktörü Justin Parnell, “Bu iş birliğiyle OREO markası ve Android sadece güçlerini birleştirmiyor. OREO markasının eğlenceli bir şekilde insanları bir araya getirme misyonu ve Android’in açıklığı harika bir şekilde eşleşiyor. Android OREO süper kahramanıyla tüm dünyadaki takipçilerimize yenilikçi yöntemleri eğlenceli bir şekilde sunmaya devam ediyor” dedi.

Google geçmişte de Android işletim sistemlerinde tatlı atıştırmalıklardan Eclair, Ice Cream Sandwich ve son olarak Nougat isimlerini kullanmıştı.

oreo-gidahattiOREO ve Facebook

100’ün üzerinde ülkede satılan, 21. yüzyılın en iyi satan bisküvisi OREO’nun yıllık küresel cirosu 2 milyar Amerikan Doları. OREO’nun ‘Çevir, tat, batır’ ritüeli dünyada pek çok kültürde benimsenmiş bir imza haline gelmiş durumda. Facebook üzerinde 200 ülkeyi temsil eden ve birçok farklı dili konuşan 40 milyondan fazla takipçisi olan marka, Facebook’ta dünyada ilk 5 marka sayfası içerisinde yer alıyor.

mondelēz-international-logo-gidahattiMondelēz International

Mondelēz International Inc. (NASDAQ: MDLZ), 2016 yılı cirosu 26 milyar Amerikan Dolarının üzerinde olan dünyanın atıştırmalıkta dev şirketlerinden birisi. 165 ülkede lezzetli anlar yaratan Mondelēz International, bisküvi, çikolata, sakız, şeker ve toz içeceklerde bir dünya lideri. Bisküvide OREO ve belVita, çikolatada Cadbury Dairy Milk ve Milka, sakızda Trident gibi küresel güçlü markalara sahip olan şirket, Standard and Poor’s 500, NASDAQ 100 ve Dow Jones Sustainability Index’in üyesi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.