AramaArama
Gıda Hattı

Google ve Oreo işbirliği güneş tutulması sırasında açıklandı

22 Ağustos 2017, 16:19
Paylaş
Google ve Oreo işbirliği güneş tutulması sırasında açıklandı

Google ve Mondelēz International'ın Oreo markasıyla Android işletim sisteminin yeni sürümü için işbirliğine gitti. Android'in yeni sürümü "Android 8.0 Oreo" yakında telefonlarda yerini alacak.

Google, Android işletim sisteminin yeni sürümü için yine bir gıda markasından ilham aldı.

google-oreo-tanitim-gidahatti2013 yılında Android 4.4 için KitKat adını kullanan Google, Oreo ile işbirliğine giderek Android O’nun adını resmî olarak Android 8.0 Oreo olarak duyurdu.

Oreo isminin kullanımı için ödeme yapılmıyor

Mondelēz International Sözcüsü Valerie Moens tarafından yapılan açıklamaya göre, Oreo markasını kullanmak için Mondelēz’e herhangi bir ödeme yapmayan Google’ın markayla işbirliği, “Oreo ve Android hayranları için inovatif ve eğlenceli deneyimler yaratmak amacıyla tasarlanmış bir dizi küresel inisiyatife ortaklık etmeleri” esasına dayanıyor.

Android-Oreo kahramanının holografik bir versiyonunun yansıtıldığı bir drone uçuşu, Android ve Oreo markalı kurabiyeler ve yeni kahramanın yer aldığı dört kısa film, söz konusu işbirliği kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklerden bazıları.

google-android-gunes-tutulmasi-gidahattiGüneş tutulması sırasında tanıttı

Google’ın güneş tutulması sırasında tanıttığı Android 8.0 Oreo ile gelecek en büyük yenilikler arasında arka planda çalışan uygulamalar için pil tasarrufu, videolar için PiP (picture-in-picture) modu ve bildirimleri tek seferde hızlı bir şekilde görmek / silmek için uygulama ikonlarının üzerinde bildirim butonları gibi özellikler bulunuyor.

google-android-oreo-gidahattiAndroid Oreo, Google’ın akıllı telefonlarına gelecek bir güncellemeyle kullanılabilecek. Bu listedeki cihazlar ise Pixel, Nexus 5X, Nexus 6P ve Pixel C. Ancak Project Treble sayesinde diğer cihazlar da daha kısa sürede güncellenebilecek.

google-oreo-android-gidahattiGoogle’ın iPhone 8 ile rekabet amacıyla, önümüzdeki dönemde Oreo işbirliğiyle yeni Pixel telefonlarını duyurması da bekleniyor.

 

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.