AramaArama
Gıda Hattı

Google ve Facebook’un ürün tasarımcısı İstanbul’a geliyor

8 Şubat 2016, 13:02
Paylaş
Google ve Facebook’un ürün tasarımcısı İstanbul’a geliyor

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Uluslararası UXistanbul Konferansı’nda kullanıcı deneyimi tasarımı konusunda Facebook Ürün Geliştirme Direktörü Jonah Jones da yer alacak. Google’da Google Maps ürününü geliştiren Jones, edindiği deneyimleri dinleyicilerle paylaşacak.

Uluslararası UXistanbul Konferansı 23 Şubat’ta İstanbul Dedeman Otel’de gerçekleştirilecek. Keynote konuşmacıları, kullanıcı deneyimi alanındaki en son trendler, en başarılı ve en başarısız örnekler ile işin püf noktalarını paylaşacak. Keynote konuşmacıları arasında Facebook’tan Adobe’ye, Futurice’ten İngiltere Hükümeti Kullanıcı Araştırmaları Bölümü’ne kadar birçok önemli isim yer alıyor.

Müşteri odaklı yaklaşımları kurum kültürlerinin bir parçası haline getiren şirketler artık dijital dünyada da müşterileri ile temasta olmak istiyor.

jonah-jones-gidahattiFacebook’un ürün tasarımcısı Riff’i nasıl geliştirdiklerini anlatacak

Daha önce Google’da Google Maps projesinin başında olan, şimdi ise Facebook’ta ürün geliştirme direktörlüğü görevini sürdüren Jonah Jones, Facebook’ta geliştirdikleri video uygulamaları Riff’i ve geliştirirken kullanıcı deneyimi konusunda edindiklerini paylaşacak.

Karşılaştıkları sorunları, sorunlara takım halinde buldukları çözümleri ve sosyal ağlarda yapılan paylaşımların psikolojisi gibi birçok farklı perspektifte uygulama geliştirme süreci için değerli deneyimleri katılımcılar ile paylaşacak.

17 yıldır ürün geliştirme konusunda çalışan Jones, Londra temelli start-up şirketinin ardından Google’ın Zürih, Sydney ve Mountain View ofislerinde Google Maps ürünü üzerinde 8 yıl boyunca çalıştı. Kullanıcı deneyimi odaklı olarak Google Maps’i tekrar tasarlayan Jones, Şimdi ise Londra’da Facebook için çalışıyor ve tüm tasarım ekiplerini yönetiyor.

robin-diamond-gidahattiŞirketlerin sürdürülebilir kullanıcı deneyimi stratejileri konuşulacak

İngiltere Hükümeti Kıdemli Kullanıcı Araştırmacısı Robin Diamond ise, bütünsel olarak mümkün olduğunca çok kişiye ulaşmak için kullandıkları çapraz kanal stratejilerini anlatacak. Adobe Mobil Başkanı Thomas Balduff, dijital dönüşümde mobil platformların nasıl bir katalizör görevi gördüğünü açıklayacak. Keynote konuşmacılarına ayrıca Futurice Strateji Danışmanı Cathy Wang ve Valsplat Kıdemli Kullanıcı Deneyimi Uzmanı Stijn Nieuwendijk de katılacak.

Stijn-Nieuwendijk-gidahatti

Konferansın ikinci bölümünü oluşturan ve UXservices’den Pınar Cinali tarafından moderatörlüğünde yapılacak panele ise şirketlerin sürdürülebilir kullanıcı deneyimi stratejilerine nereden başlamaları gerektiği ve iyi bir kullanıcı deneyiminin kullanıcı tabanlı olarak nasıl tasarlanacağı tartışılacak.

Panele Intertech Müşteri Kullanıcı Deneyimi ve Standardizasyon Yöneticisi Ceyda Güzel, Garanti Teknoloji Kıdemli Kullanıcı Deneyimi Tasarımcısı Ömer Arı, Arçelik A.Ş. Kıdemli Kullanıcı Deneyimi ve Endüstriyel Tasarımcı Özgür Mutlu Öz ve TÜBİTAK Proje Yöneticisi Yavuz İnal katılacak.

UXistanbul’da 5 ücretsiz workshop

UXistanbul konferansında ayrıca katılımcılara ücretsiz olan beş workshop’a da yer verilecek. FutureBright Yönetici Ortağı Akan Abdula’nın gerçekleştireceği Davranışsal Ekonomiler workshop’unda davranışsal bilimlerin öğrettikleri ve müşterilerin irrasyonel kararlarının nasıl daha tahmin edilebilir şablonlara oturtulabileceği anlatılacak.

Pharos Digital CEO’su Emrah Fakir tarafından uygulanacak workshop’ta ise yerel ve global örnekler ile oyunlaştırmanın (Gamification) püf noktaları ve kullanım alanları gösterilecek. Sogla Sosyal Girişimcisi Göksel Gürsel, gündelik sosyal sorunların empati ile çözümü, katılımcı yardımı ile ortak tasarım süreçleri ve tasarım çözümlerinin adaptasyonu konularını kendi workshop’ında işleyecek.

Detaylı bilgi için...

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.