Gıda Hattı

Good Design’da 3 ödül birden kazandı

26 Ocak 2016, 12:34
Paylaş
Good Design’da 3 ödül birden kazandı

Değirmen makinaları alanında dünyanın lider kuruluşlarından olan Alapala Makina, Chicago Athenaeum Mimari ve Tasarım Müzesi tarafından düzenlenen dünyanın en prestijli tasarım ödülü programı Good Design’da Endüstri kategorisinde 3 makinasıyla ödüle layık görüldü.

Dünyanın lider değirmen makinaları üreticilerinden Alapala Makina, dünyanın en eski ve en prestijli ödül programı olarak kabul edilen 2015 Good Design Ödülleri’nde Endüstri kategorisinde büyük bir başarıya imza attı. Alapala Makina, Apple, Tesla, BMW, Mercedes ve Scheneider gibi dünya devlerinin de ödüllendirildiği Good Design’da 3 ödül kazandı.

Chicago Athenaeum Mimari ve Tasarım Müzesi düzenliyor

Chicago Athenaeum Mimari ve Tasarım Müzesi’nin her yıl düzenlediği Good Design Ödülleri, dünyanın dört bir yanında üretilen en üstün endüstriyel ve grafik tasarımları ödüllendiriyor. Bu yıl 65. kez düzenlenen Good Design Ödülleri’nde kazanan tasarımlar Müze’nin Kalıcı Tasarım Koleksiyonu’na dahil ediliyor. Alapala Makina’nın ödül kazandığı değirmen makinaları Similago, Aurora ve Arion da müzede yerini alacak.

gorkem-alapala-gidahattiGörkem Alapala: Üretimimizin %95'ini ihraç ediyoruz

Alapala Makina Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Görkem Alapala, “Üretiminin yüzde 95’ini ihraç eden ve dünyada alanında ilk sıralarda bulunan bir şirket olarak Türkiye için değer yaratmaya devam ediyoruz. Alapala olarak aldığımız bu ödül tasarıma verdiğimiz önemin bir göstergesi oldu” dedi.

İlk kez 1950 yılında ‘Chicago Athenaeum: Mimarlık ve Tasarım Müzesi’ ile Metropolitan Sanatlar Basın Ltd. tarafından düzenlenen Good Design Ödülleri, yenilikçi ürün ve grafik tasarımları ödüllendiren dünya çapında bir program. Her yıl, 50’nin üzerinde ülkeden tasarımcılar ve üreticiler çağdaş tasarımın önde gelen örneklerini üretmedeki başarıları için ödüllendiriliyor. Ödül Programı kapsamında 1950 yılından bu yana yaklaşık 40 bin ürün ödüllendirildi ve müzede sergilendi.

Ödül programı ve ayrıntılar için 

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.