AramaArama
Gıda Hattı

Golf Dondurma satılıyor

26 Ağustos 2017, 14:13
Paylaş
Golf Dondurma satılıyor

Türkiye’nin en büyük ikinci dondurma markası olan Golf Dondurma’nın tamamının ya da çoğunluk hissesinin satışı için bir yatırım bankası ile anlaşmaya varıldı.

Yıldız Holding iştiraklerinden Golf Dondurma'nın satışı için yetkilendirme yapıldığı iddiası, Natura Gıda tarafından yapılan açıklama ile doğrulandı.

golf-dondurma-logo-gidahattiÜnlü & Co satacak

Açıklamaya göre, Türkiye’nin iki numaralı dondurma markası olan Golf’ün sahibi Natura Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., şirketin tamamı ya da çoğunluk hissesini satmak üzere Ünlü & Co. Yatırım Danışmanlığı şirketini yetkilendirdi.

Satışın 2017 sonunda gerçekleşmesi bekleniyor.

Natura Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2011 senesinde ortaklık yapısında bir değişikliğe gitmiş ve 2015 yılı itibariyle de çoğunluk hissesini Turkven Girişim Sermayesi Şirketi ve Ünlü & Co’nun danışmanlığını yaptığı yatırımcıların ortaklığı ile kurulan Ice Cream Investment BV’ye devretmişti.

yildiz-holding-gidahattiHisselerin yüzde 15’i Yıldız Holding’in

Bu işlemin ardından marka, Golf Dondurma olarak yoluna devam ederken, Yıldız Holding A.Ş. şirketin küçük ortaklarından biri haline gelmişti.

Natura Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin şu anki ortaklık yapısında hisselerin yüzde 55’ini Turkven Girişim Sermayesi Şirketi ve Ünlü & Co’nun oluşturduğu Ice Cream Investment BV, yüzde 18.75’ini MKS Marmara Entegre Kimya San. A.Ş., yüzde 15.38’ini Yıldız Holding A.Ş. ve geri kalan yüzde 10.88’ini gerçek kişiler oluşturuyor.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.