AramaArama
Gıda Hattı

Golf Dondurma Genel Müdürü Ethem Yavuzer

1 Mart 2016, 10:44
Paylaş
Golf Dondurma Genel Müdürü Ethem Yavuzer

Dondurma sektörünün önde gelen markalarından Golf Dondurma'nın yeni Genel Müdürü Ethem Yavuzer oldu.

ethem-yavuzer-golf-dondurma-gidahattiGolf Dondurma ailesine, Golf Dondurma Genel Müdürü olarak atanan Ethem Yavuzer de katıldı.

Unilever Türkiye ve Eczacıbaşı Holding

Golf Gıda Limited Şirketi Genel Müdürlüğü’ne atanan Ethem Yavuzer, profesyonel iş hayatına ABD’de Concept Worldwide şirketinde Satış Müdürü olarak başladı. Yavuzer, Golf Dondurma ailesine katılmadan önce, Kerevitaş’ta Satış, Pazarlama ve Dağıtım Direktörlüğü, Unilever Türkiye Müşteri Geliştirme Direktörlüğü ve Eczacıbaşı Holding Satış ve İş Geliştirme Direktörlüğü görevlerinde bulundu.

Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olan Ethem Yavuzer, 1998 yılında ABD Georgia Southern University Finance dalında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Yavuzer 2013 yılından bu yana Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Yüksek Lisans programında Pazarlama dersleri veriyor.

Golf Maraşım ile iddialı çıkış

golf-dondurma-fabrika-gidahatti2003 yılında Bursa fabrikasıyla dondurma pazarına giren Türkiye’nin en büyük yerli dondurma üreticisi Golf, gerçek Maraş dondurması üretimiyle Maraş dondurma pazarında liderliği hedefliyor.

Golf Maraşım, taze keçi sütü ve saleple, özel tekniklerle Kahramanmaraş’ta üretiliyor. Golf Maraşım dondurmaları, fıstıklar ve çikolata ile çeşitlendirilerek tüketiciye sunuluyor.

Golf’ün 2003 yılında 10 milyon litre olan üretim kapasitesi, aradan geçen 13 yıl içinde 160 milyon litreye ulaşırken, 2013 yılı itibariyle Türkiye’deki dondurma tutkunları her gün yaklaşık 3 milyon adet Golf tüketiyor.

İhracat pazarında da hızla büyüyen Golf, 2003 yılında üç ülkeye dondurma ihraç ederken bugün Balkanlar, Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgelerinde, 13 ülkede dondurma tutkunlarını Golf ürünleri ile buluşturuyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.