Gıda Hattı

Godiva İlk Adımdı

7 Ocak 2008, 15:04
Paylaş

Godiva’yı satın alarak tüm dünyaya ismini ezberleten Ülker, yeni atılımlara hazırlanıyor.Ülker Gıda ve İçecek Grubu Başkanı Tütüncü ‘Hedeflerimiz çok büyük. Ülker yeni dünyanın markası olacak’ dedi.

Ülker Gıda ve İçecek Grubu Başkanı Mehmet Tütüncü ‘Küresel ekonominin en önemli aktörlerinden biri artık Ülker’dir. Hedeflerimiz çok büyük, Ülker yeni dünyanın markası olacak’ dedi. ‘Biz sektörde ilk olma bayrağını kimseye kaptırmayacağız’ diyen Ülker Gıda ve İçecek Grubu Başkanı Mehmet Tütüncü ile Yağ ve Mutfak Ürünleri Kategori Pazarlama Müdürü Verda Duysak, Gıda Grubu Pazarlama Genel Müdürü Kuthan Erginbilgiç, Süt ve Sütlü Ürünler Kategori Pazarlama Müdürü Yasemin Ünlü Romano ve Ülker’le çalışan ünlü sağlıklı besin uzmanı Helsinki Üniversitesi öğretim üyesi Amerikalı Prof.Dr.Anu Hopia ile birlikte yeni stratejilerini Roma’da paylaştı.

Dünyanın sağlıklı beslenme pazarına yani kalp sağlığı-çocuk gelişimi-sindirim sistemine yöneldiğini söyleyen Tütüncü, 2012’de 200 milyar dolara çıkması beklenen pazarda Ülker’in de büyük bir güçle yer alması için yatırımlarının ve Ar-Ge çalışmalarının aralıksız sürdüğünü bildirdi. 2007 cirolarının 7.5 milyar dolar olduğunu kaydeden Tütüncü, Ar-Ge için 174 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını belirterek, ‘Kellogs, Benecol, Hero Baby gibi dünyada çok ciddi gruplarla, önemli ortaklıklarımız var. Bu birleşmeler ve ortak yatırımlar hem yurtiçinde hem yurtdışında devam edecek’ dedi.

‘Ülker’den artık yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda yarattığı farklılıklarla sözediliyor’ diyen Başkan Mehmet Tütüncü ‘Ülker; akademisyenlerden, gıda mühendislerine seçkin isimlerin ve tüketicinin önerisiyle ürün hazırlamaktadır. 2007’de 100 yeni ürün çıkardık. 2008’de 100 yeni ürün daha çıkaracağız. Kahvaltı tahıllarından, ciklete, aktif sağlık ürünlerine, çikolataya kadar çok farklı ürünlerde yenilikçiliğimiz 2008’de de devam edecek. Biz sektörde ilk olma bayrağını kimseye kaptırmayacağız’ dedi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.