Gıda Hattı

Giresunspor Token (GRA TOKEN) nedir ve nasıl alınır? Taraftar Token nedir?

25 Kasım 2021, 17:37
Paylaş
Giresunspor Token (GRA TOKEN) nedir ve nasıl alınır? Taraftar Token nedir?
Giresunspor Token (GRA TOKEN) nedir ve nasıl alınır? Taraftar Token nedir? Son zamanlarda birbiri ardına çıkan Tokenlerin ardından futbol kulüpleri ve kendi Tokenlerini çıkartmaya başladı.

Giresunspor Token (GRA TOKEN) nedir ve nasıl alınır? Taraftar Token nedir? Son zamanlarda birbiri ardına çıkan Tokenlerin ardından futbol kulüpleri ve kendi Tokenlerini çıkartmaya başladı. Bunlardan birisi ise Giresunspor Token (GRA TOKEN). Peki GRA TOKEN nedir ve nasıl alınır? Taraftar Token nedir? İşte tüm detaylar...

Giresunspor Token nedir?

Giresunspor Kulübüne ait Fan Token olan GRS Token, Ethereum blokzinciri üzerinde ERC-20 standartlarında üretilmiş bir hizmet (utility) tokendir. Değerini kulüp başarısı ve taraftar etkileşiminden alan Giresunspor Token (GRS); taraftarına sunacağı fırsatlar, hediyeler ve benzeri avantajlar ile taraftar ve kulüp arasında bir köprü görevi görecektir. Giresunspor Token, bir utility tokeni olması sebebiyle belirli bir amaç doğrultusunda üretilmiş ve bu amaca yönelik kullanımı olan hizmet kripto parası olarak her zaman taraftar ve kulüp arasındaki etkileşimleri Ethereum blokzinciri üzerinde gerçekleşmesini sağlayarak objektifliği ve güvenirliliği sağlayacaktır. Giresunspor Token (GRS) bir taraftar tokeni olarak sahiplerine çeşitli avantajlar ve eşsiz deneyimlerin yanında, kulüp kararlarında da etkin olma fırsatı sunmaktadır. Taraftarlar sadece bir token sahibi olmaktan öteye geçerek birçok taraftarın hayalindeki etkinlikleri de gerçekleştirme imkanına sahip olarak taraftar token ekosisteminin içerisinde yaşayan bir parça olarak dahil olabilecektir. Taraftarlar; kulüp kararlarına katılma, transferlerle ve maça çıkan oyuncularla ilgili fikirlerini aktarma, takım ve kulüp üyeleri ile özel aktiviteler, imzalı kulüp ürünleri, maça ve kulübe özel aktiviteler, futbolcularla sahaya çıkma gibi aktivitelerle sınırlı olmamak üzere birçok aktiviteye katılabilecektir. Giresunspor Token, Giresunspor Token mobil uygulaması üzerinden kullanılabilecektir. Uygulama üzerinde kullanıcılar GRS Token ile oy verebilecek, açık artırmalara katılabilecek ve özel etkinliklerden hızlıca haberdar olabilecektir. Giresunspor Kulübü her gol attığında 280 Token, dahil olduğu lig içerisinde ilk dört sıralamasında ligi tamamlaması halinde 20.000 Token, dahil olduğu ligin şampiyonu olması halinde 1.000.000 ve özel kupa turnuvalarında şampiyon olması halinde 50.000 Token piyasalardan satın alınıp yok edilecektir. Giresunspor Token mobil uygulaması içerisinde elde edilen gelirlerin %20’si ve NFT gelirlerinin %5’i ise GRS Token yakımı için piyasadan geri alım için kullanılacak ve yakılacaktır.

Giresunspor Token (GRA TOKEN) nasıl alınır?

Ön satışı sadece Bitexen web sitesinden yapılan GRS Token satın almak için;

  1. Bitexen web sitesinde ana sayfada yer alan “Ön Satış” sekmesine tıklayın.
  2. Açılan sayfada yer alan GRS Token’a özel bölümdeki “Detaya Git” butonuna, ardından açılan sayfadaki “Satın Al” butonuna tıklayın.
  3. Satın alım talebi oluşturmak için; Bitexen üyesi değilseniz; • Açılan Ön Satış Formu'nda istenen bilgileri girin. • E-mailinizi ve telefon numaranızı doğrulayın. Bitexen üyesi iseniz; Ön Satış Formu’nda yer alan “Giriş Yap” menüsünden hesabınıza giriş yapın.
  4. Katılmak istediğiniz GRS Token ön satış seçeneğindeki “Satın Al” butonuna tıklayın.
  5. Gereken tutarı hesabınıza yatırmak için, banka seçin ve ekranda görülen IBAN numarasına para yatırma işlemini tamamlayın. Hesabınızda bakiyeniz varsa “Zaten Bakiyem Var” ifadesine tıklayarak bir sonraki sayfaya ilerleyin.
  6. Satın almak istediğiniz miktarı girin ve en altta yer alan "Satın Al" butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayın.

Giresunspor Token (GRA TOKEN) ön satışları ne zaman başlayacak?

GRS Token ön satışları 17.11.2021 tarihinde başlayacaktır.

Giresunspor Token (GRA TOKEN) ne zaman alınabilecek?

GRS Token alım satım işlemleri ön satış süresinin sona ermesinin ardından başlayacaktır.

Kripto para nedir?

Kripto para, güvenlik açısından kriptoloji bilimini kullanan, dijital ve sanal bir para birimidir ve matematik temelli şifrelenmişlerdir. Banka kartlarımız, sanal kartlarımız ya da sanal ortamda yapmış olduğumuz her işlemde senelerdir bu paraları kullanıyorduk esasında. Bankaların kasalarından fiziksel olarak paralar çıkmadan, sanal olarak paraları harcıyorduk ve bir bakıma bu paralar da kripto paralardı çünkü yalnızca sistemlerde rakamsal değişiklikler meydana geliyordu. Yeni nesil kripto paralar da temelde bu mantıkla çalışıyor diyebiliriz. Dünyadaki diğer para birimlerine nazaran bu kadar çok ilgi görmesinin ve sevilmesinin ana sebebi ise organik bir yapıda olması. Yani herhangi bir hükümet ya da merkezi otorite tarafından yönetilemiyor, henüz. Bu da, bu para biriminin daha güvenilir olarak anılmasını sağlıyor.

Kripto para nasıl üretilir?

Paraların merkezi bir otorite ya da hükümete bağlı olmadığını belirtmiştik. Bu paraların üretimi de tıpkı varlıkları gibi bütünüyle kullanıcı temelli bir modele sahip. İlk olarak bilmemiz gerekli olan şey, her kripto para biriminin belirli bir üretim sınırı vardır. Bitcoin'i örnek alacak olursak ilk yayımlanan protokollerinde yalnızca 21 milyon Bitcoin bulunabilir maddesi yer almakta. Yani üretim açısından bir sınırı bulunuyor. Bu sebeple de gün geçtikçe bu paraya olan rağbet artıyor çünkü bulunması giderek zorlaşıyor ve daha küçük parçalara bölünüyor.

Üretim işlemine tekrar dönecek olursak kripto para üretim işlemi kelimenin tam manası ile madencilik (mining) biçiminde oluyor. Yani nasıl altın bulmak için kazılar yapılıyorsa kripto para bulmak için de matematik sorunları, yazılımlar tarafından çözülmeye çalışılıyor. Herkesin çözebilme ve üretebilme hakkı olduğu için de en çok çalışan, daha çok üretiyor diyebiliriz. Evet, siz de gerekli teknolojik sistemlere (temel olarak işlemci gücü ve internet bağlantısı) sahipseniz siz de bu üreticilerden biri olabilirsiniz.

Bitcoin / Kripto para nasıl alınır?

Kripto paraların en popüleri ve en çok yatırım yapılan olan Bitcoin gibi farklı kripto para türlerini de alım satımı yapabileceğiniz birçok site bulmuyor. Peki Bitcion veya diğer kripto paralar nasıl alınır? İşte Türkiye'deki kripto para borsalarından kripto para alım ve satış işlemlerini nasıl yapacağınız ile ilgili bilgiler.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.