AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Gıdanın en itibarlı markası Ülker!

Gıdanın en itibarlı markası Ülker!
30 Eylül 2016, 10:56

Bu yıl beşincisi düzenlenen Türkiye İtibar Endeksi Araştırması sonuçlarına göre, Türkiye’nin en itibarlı markası Koç Holding olurken, gıda sektöründe Ülker, alkolsüz içecek sektöründe Coca Cola, perakende sektöründe Migros en itibarlı marka seçildiler.

İtibar Atölyesi bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye İtibar Akademisi tarafından 5’incisi gerçekleştirilen Türkiye İtibar Endeksi Araştırması sonuçlandı.

turkiye-itibar-endeksi-tie-logo-gidahattiTürkiye İtibar Endeksi Araştırması; 1 Mart 2016 ile 30 Haziran 2016 tarihleri arasında 20 farklı sektörde, CATI yani bilgisayar destekli telefonla görüşme yöntemi ile 4 bin 800 kişi aranarak Türkiye çapında gerçekleştirildi. Araştırmanın saha verileri, Prof. Dr. Ali Hakan Büyüklü başkanlığındaki Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü öğretim üyelerince akademik olarak denetlendi ve rapor haline getirildi.

itibar-atolyesi-ertan-acar-gidahattiErtan Acar: “İtibar; kurum güvenilirliğinin maddi olmayan ölçütü”

TİE İcra Kurulu ve İtibar Atölyesi Başkanı Ertan Acar, itibar kavramının Türkiye'de ‘yanlış bilinen doğru kavramlardan’ biri olduğuna vurgu yaparak, “İtibar, şirket ya da kurum güvenilirliğinin maddi olmayan en önemli ölçütlerinden biridir. Şirketlerin defter değeri ile piyasa değeri arasındaki farkların en önemli kaynağı onların itibarlarıdır” dedi.

Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ali Hakan Büyüklü ise “İtibar endeksi, ekonomik ve finansal içerikli olarak belirlenmiş sektörlerde uygulanıyor. Biz Türkiye İtibar Endeksi’nin akademik içeriğinde yer alıyoruz” diye konuştu.

ulker-logo-gidahattiZirvede Koç Holding, gıdada Ülker var

Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü’nce raporlanan ve akademik denetimi yapılan Türkiye İtibar Endeksi 2015 Araştırmasına göre; Türkiye’nin en itibarlı markası, Koç Holding. Gıda Sektöründe itibarın markası Ülker olurken, alkolsüz içeceklerde Coca Cola, perakende sektöründe Migros, en itibarlı markalar oldu.

İşte Türkiye İtibar Endeksi (TİE) Araştırması sonuçları:

Türkiye’nin En İtibarlı Markası: Koç Holding

Sektörlere Göre En İtibarlı Markalar:

Akaryakıt: Opet

Alkolsüz İçecek: Coca Cola

Bankacılık: Türkiye İş Bankası

Beyaz Eşya: Arçelik

Eğitim Sektörü:

Üniversiteler Kategorisi: ODTÜ

Özel Okullar Kategorisi: Doğa Okulları

Elektronik Eşya: Samsung

Enerji: EnerjiSA

Gıda: Ülker

GSM: Turkcell

Hazır Giyim: LC Waikiki

Holdingler: Koç Holding

İlaç: Eczacıbaşı

İnşaat: Ağaoğlu

Makine: Bosch

Mobilya: İstikbal

Otomobil: Ford

Perakende: Migros

Sigorta: Anadolu Sigorta

Turizm Sektörü:

Acenteler Kategorisi: Ets

Oteller Kategorisi: Rixos

Ulaşım Sektörü:

Hava Ulaşım Kategorisi: Türk Hava Yolları

Kara Ulaşım Kategorisi: Kamil Koç

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.