Gıda Hattı

Gıdahattı’nda dev buluşma! Prof. Dr. Hakan Yardımcı ile Doç. Dr. Yavuz Dizdar, şarbonu konuştu.

12 Eylül 2018, 15:43
Paylaş
Gıdahattı’nda dev buluşma! Prof. Dr. Hakan Yardımcı ile Doç. Dr. Yavuz Dizdar, şarbonu konuştu.

Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Dizdar’ın “Şarbon koklayarak anlaşılır” dediği iddiası, veteriner hekimleri ayağa kaldırmıştı. Gıdahattı, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hakan Yardımcı ile Dizdar’ı buluşturdu. Dizdar’ın sözlerine açıklık getirdiği buluşmadan, şarbon konusunda önemli mesajlar çıktı.

Ülkemizde yaşanan şarbon vakalarına ilişkin çok önemli açıklamalarda bulunan Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hakan Yardımcı ile “Şarbon koklayarak anlaşılır” dediği iddiasıyla, veteriner hekimleri kızdıran İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Dizdar, Gıdahattı için buluştu.

Yavuz Dizdar, aslında ne dedi?

Veteriner hekimleri kızdıran sözlerine açıklama fırsatı verdiği için Gıdahattı’na teşekkür eden Doç. Dr. Dizdar, “Veteriner hekimler alanlarına girdiğimi düşünmesinler” dedi, olayın nasıl geliştiğini anlattı.

Dizdar’a açıklamalarından dolayı teşekkür eden Prof. Dr. Hakan Yardımcı da, şarbon konusunun ithal hayvanlarla birleştirilerek büyütüldüğünün altını çizdi.

“Veteriner hekimlere gerekli ehemmiyet verilmeli”

İkilinin buluşmasında Doç. Dr. Yavuz Dizdar, ülkemizde ortaya çıkan şarbon vakalarının, veteriner hekimlerin üstlendiği görevlerin ne kadar önemli olduğunu gösterdiğinin de altını çizdi.

İki isim, şarbon olayı için “Bir musibet bin nasihatten iyidir” noktasında görüş birliğine de vardı.

Tek Sağlık Yaklaşımı üzerinde mutabık kaldılar

Prof. Dr. Hakan Yardımcı buluşmada, dünyada insan ve hayvan sağlığı konusunda benimsenen Tek Sağlık yaklaşımına da dikkat çekti. İki bilim insanı, konu üzerinde mutabık kaldı.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.