Gıda Hattı

Gıdada soğuk zincir için buluşacaklar. ColdChain Expo Eurasia ne zaman?

11 Ağustos 2016, 12:24
Paylaş
Gıdada soğuk zincir için buluşacaklar. ColdChain Expo Eurasia ne zaman?

1 – 4 Eylül 2016 tarihlerine arasında gerçekleşecek 24. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı - WorldFood Istanbul kapsamında bu yıl ilk kez Soğuk Zincir Lojistik, Ekipman ve Teknolojileri Özel Bölümü (ColdChain Expo Eurasia) yer alacak. ColdChain Expo Eurasia, sektörle ilgili son gelişmeleri konu alan konferans programıyla soğuk zincir sektörüne ışık tutacak!

Dünyada hızla artan nüfus yoğunluğu ve değişen tüketici davranışları; taze, dondurulmuş ve hazır gıda ürünlerine yönelik talebi yaratıyor. Bu talep; nakliyat ve depolama için soğuk zincir sistemlerine olan ihtiyacı da hızla arttırıyor.

İstanbul Fuar Merkezi, CNR Expo’da 1 – 4 Eylül 2016 tarihlerinde gerçekleşecek 24. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı WorldFood Istanbul’da yer alacak Soğuk Zincir Lojistik, Ekipman ve Teknolojileri Özel Bölümü - ColdChain Expo Eurasia; bölgenin soğuk zincir sektörüne yönelik “ilk uzmanlaşmış etkinliği” olarak ön plana çıkıyor.

coldchain-expo-eurasia-logo-gidahatti

Soğuk zincir sektörünün büyümesine katkı sağlayacak

Global Cold Chain Alliance başta olmak üzere, Türkiye’de Soğuk Zincir Lojistiği Derneği ve UTİKAD tarafından desteklenen özel bölüm, eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek konferansa ev sahipliği yapacak. Sektördeki en son gelişmelerin akademisyenler, kamu ve özel sektör temsilcilerinin katılımıyla ele alınacağı Konferans, aynı zamanda soğuk zincir sektörünün gelişmesine ve globalleşmesine destek sağlayacak.

Avrasya Bölgesi’nin soğuk zincir sektörüne yönelik ilk uzmanlaşmış etkinliği olan ColdChain Expo Eurasia; Soğuk Zincir Hizmetleri, Soğuk Nakliyat ve Ekipmanları, Soğuk Depolama ve Ekipmanları konusunda faaliyet gösteren firmalara yeni iş ve işbirliği fırsatları yaratacak. Özel bölüm kapsamında gerçekleştirilecek ikili iş görüşmeleri, soğuk zincir sektörünün 2020 yılına kadar %13,9 büyümesine katkı sağlayacak.

Konferans konuları

Konferans programında: “Soğuk Zincir Gıda Güvenliği İlişkisi”, “Üreticiler Açısından Soğuk Zincir ve Ürün Raf Ömrü”, “Fast Food Sektöründe Soğuk Zincir”, “Ön Soğutmanın Çöpe Giden Gıdaların Azalmasına Etkisi”, “Çöpe Giden Gıdalar”, “Soğuk Hava Deposu Nasıl Olmalıdır?”, “Sıcaklık Nasıl Ölçülür?”, “Isı Kontrollü Gıda Taşımacılığı” ve “Sıcaklığın Online İzlenmesi” konuları ele alınacak.

ColdChain Expo Eurasia; Yiyecek Üretimi ve Tedariği, Meyve ve Sebze, Et ve Süt Ürünleri, Deniz Mahsulleri ve Balık, Dondurulmuş ya da Soğutulmuş Gıda Ürünleri, Tarım ve Bahçecilik, Toptancılık, Dağıtım ve Perakendecilik, Nakliyat, İlaç Ürünleri ve Sağlık Hizmetleri, Soğuk Depo Sahipleri ve HORECA (Otel, Restoran, Kafe) gibi sektörlerde ısı kontrollü nakliyat, depolama ve kaldırma ürün ve hizmetlerine sahip olan, bunları kiralayan ya da yöneten profesyonelleri bir araya getirecek.

atilla-marangozoglu-gidahatti

Soğuk zincirin önemi

ITE Turkey Hızlı Tüketim & Enerji Grup Direktörü Atilla Marangozoğlu, özel bölüme ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı:

“Gıda ürünlerinin üreticiden nihai tüketiciye kadar özelliklerini ve gıda güvenliği kriterlerine uygunluğunu koruyabilmesi için soğuk muhafaza, soğuk taşıma ve benzeri işlemlere ihtiyaç duyuluyor. Gıda sektöründeki son trendlere baktığımızda ise taze, dondurulmuş ve hazır gıda ürünlerine yönelik talebin arttığını görüyoruz. Bu ürünlerin nihai tüketiciye ulaşması için soğuk zincir sistemlerine olan ihtiyaç her geçen gün artıyor. Sektörün bu ihtiyaçları doğrultusunda Soğuk Zincir Lojistik, Ekipman ve Teknolojileri Özel Bölümü - ColdChain Expo Eurasia’yı, 24. WorldFood Istanbul kapsamında gerçekleştirmeye karar verdik. Katılımcı ve ziyaretçilerimiz sürdürülebilir büyüme potansiyeli olan Avrasya Bölgesi’nde yeni iş ve iş birliği fırsatları yakalama imkânı bulurken; sektörle ilgili son gelişmeleri konu alan konferans deneyim ve bilgi paylaşımlarını beraberinde getirecek.”

Gıda ve ambalaj sektörlerini bir araya getirecek olan 24. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı - WorldFood Istanbul ve 31. Uluslararası Ambalaj Paketleme ve Gıda İşleme Sistemleri Fuarı – Ipack Turkey,  eş zamanlı olarak düzenlenecek. WorldFood Istanbul’da bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek “Soğuk Zincir Lojistik, Ekipman ve Teknolojileri Özel Bölümü - ColdChain Expo Eurasia’nın yanı sıra “Gıda Katkıları Özel Bölümü - Ingredients Turkey”, Ipack Turkey’de “Gıda İşleme Makine ve Ekipmanları Özel Bölümü – WorldFoodTech” ilk kez yer alacak.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.