AramaArama
Gıda Hattı

Gıda yardımı başvurusu nasıl yapılır? Kimler Gıda yardımı alabilir?

28 Mayıs 2021, 20:34
Paylaş
Gıda yardımı başvurusu nasıl yapılır? Kimler Gıda yardımı alabilir?

Pandemi süresince gıda yardımı isteyenler binlerce vatandaş gerek internet üzerinden gerek bizzat belediye, muhtarlık, kaymakamlık gibi bir çok noktaya başvurularda bulunuyor. Peki Gıda yardımı başvurusu nasıl yapılır? Kimler Gıda yardımı alabilir? Gıda yardımı veren belediyeler nereler? Hangi ilde gıda yardımı başvuru noktaları nasıl ve nerede yapılır? Bir çok Gıda yardımı başvurusu hakkında verilen tüm bilgileri tek bir başlıkta topladık. 

Öğrenim kredisi borçları yapılandırma
Öğrenim kredisi borçları yapılandırma

Gıda yardımı başvurusu nasıl yapılıyor?

Gıda yardımı için kurumlara müracaatlarınızı yapmanız gerekecektir. Erzak yardımı için muhtaçlık belgesine sahip olmanız gerekir. Böyle bir belgeyi alabilmeniz için ise muhtarlığa başvurmanız gerekecektir. Kurumlara yapacağınız başvurular sonrasında, ekipler tarafından kontrole gelinecektir.
Sosyal Yardımlaşma Gıda yardımı nedir?
3294 sayılı Kanun kapsamındaki ihtiyaç sahibi ailelerin gıda gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla başta Ramazan ayı ve Kurban Bayramı öncesinde olmak üzere ve yıl boyunca ihtiyaç olması halinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakıfları tarafından gıda yardımı yapılmaktadır.

Sosyal yardımlaşma gıda yardımı başvuru ve detayları için tıklayınız

Gıda yardımı kaç TL?
Gıda yardımı para illere göre değişiklik göstermektedir. Gıda yardımı parası 120 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir. Kızılay 120 TL gıda yardımı para verirken Belediyeler ise 200 ile 400 TL arasında para vermektedir. Vakıflar Genelde müdürlüğü ise 700 TL gıda yardım parası vermektedir.

GIDA YARDIMI E-DEVLET BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardımları neler?
Sosyal Yardımlar ve Eğitim Yardımları
Gıda ve Temizlik Malzemesi Yardımı
Yakacak Yardımı
Ekmek Yardımı
Patates-Soğan Yardımı
Yemek Dağıtımı
Çorba Dağıtımı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Gıda yardımı başta olmak üzere tüm yardım ve detayları için tıklayınız

Ankara Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurusu nasıl yapılır?
bel.tr” adresi üzerinden T.C. kimlik numaraları, ad soyad bilgileri ile cep telefonlarını yazarak başvuruda bulunabilecek. Ön başvuru süreci cep telefonlarına gelecek onay kodunu sisteme giren vatandaşlar, talep ettikleri gıda, kömür ya da Başkent Kart ihtiyaçları için başvuru sürecini tamamlayacak.
IBB erzak yardımı başvurusu nasıl yapılır?
İBB Ramazan kolisi gıda yardımı almak için öncelikle mahalle muhtarları ile irtibata geçebilirler. Ayrıca İBB merkezleri ile ya da telefon yoluyla 153 Çağrı Merkezi ile Ramazan'da yardım talebinde bulunabilirler.

İBB GIDA ERZAK YARDIMI BAŞVURUSU VE DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İzmir erzak yardımı başvurusu nasıl yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı başvurusu şu şekilde yapılır. İnternet tarayıcısı üzerinden https://him.izmir.bel.tr uzantılı internet sitesine giriş yapılır. Destek türlerinden biri olan “Destek Paketi” menüsü seçilir. Açılan başvuru formu içerisinde gıda yardımı seçilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı ve detayları için tıklayınız

GIDA YARDIMI DETAYLAR VE GÜNCEL HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.