AramaArama
Gıda Hattı
AramaArama

Gıda yardımı başvurusu (İzmir) nasıl yapılır?

Gıda yardımı başvurusu (İzmir) nasıl yapılır?
28 Mayıs 2021, 17:48

Gıda yardımı başvurusu nasıl yapılır konusu İzmir'de yaşayan ihtiyaç sahipleri tarafından merak ediliyor. Peki gıda yardımı başvurusu nasıl yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi 90 milyon lirası önümüzdeki 3 ayı kapsamak üzere yıl boyunca sosyal desteklere 183 milyon lira kaynak ayıracaklarını açıkladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bayram parası 2021 yardımı detayları ortaya çıktı. Buna göre bayram öncesinde 50 bin haneye toplam 25 milyon lira nakit yardımı yapılarak bayram parası verilecek. Ayrıca İzmir’in farklı ilçelerinde bulunan kahvehane esnafına da 500 bin liralık destek sağlanacak. İzmir’deki seyyar gevrekçiler ile simitçilere ise 1’er milyon liralık destek sağlanacak.

İzmir Gıda Yardımı Başvurusu İçin Tıklayın

İzmir Büyükşehir Belediyesi pandemi sürecinde mağdur olan sosyal kesimlere yönelik desteklerini ülke genelinde uygulanan tam kapanma sürecinde de devam ettireceğini açıkladı. “Şimdi dayanışma ve birbirimize sahip çıkma vakti” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 90 milyon lirası önümüzdeki 3 ayı kapsamak üzere yıl boyunca sosyal desteklere 183 milyon lira kaynak ayıracaklarını açıkladı.

“Birbirimize Sahip Çıkmak Zorundayız”

Soyer, 17 günlük kapanma sürecinin pandeminin başından bu yana büyük sıkıntılar yaşayan toplum kesimlerini daha da zorlayacağını belirterek şunları söyledi:

“Yaşadığımız bu zor günleri dayanışmayla atlatmak, birbirimize sahip çıkmak zorundayız. Biz de İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı zorlayarak yoksulluk ve açlık sınırında yaşam mücadelesi veren hemşerilerimizi yalnız bırakmayacağız. Hazırladığımız destek paketi ile işini, gelirini kaybeden, işyerleri kapandığı için evine ekmek götüremeyen yurttaşlarımıza nakdi ve ayni yardımlarımızı sürdüreceğiz”

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.