AramaArama
Gıda Hattı

Gıda yardımı 1 TL teslim edilebilir ne demek? Gıda Yardımı başvuru sorgu

28 Mayıs 2021, 20:12
Paylaş
Gıda yardımı 1 TL teslim edilebilir ne demek? Gıda Yardımı başvuru sorgu

E- devlet üzerinden pandemi sürecinde işsiz kalan ve yardım talebinde bulunan binlerce insan bu soruyu soruyor. Peki 'Gıda yardımı 1 TL teslim edilebilir ne demek?' bu soru viral olmuş durumda. Peki nedir ? Gıda yardımı 1 TL teslim edilebilir ne demek?. İşte cevaplar ve istekler...

Şikayet var'da Gıda yardımı 1 TL teslim edilebilir ne demek? bu konuda gelen yorumların bazıları şu şekilde;

* Azraasya
E-Devlet'e gıda yardımı görünüyor ayrıca teslim bile edildiği yazıyor ama maalesef ki teslim edilmedi neden insanlar ile oynuyorsunuz yazık günah değil mi verecekseniz verirsiniz vermeseniz bari yalandan teslim edildi yazmayın çocuklarımın hakkı var şimdi ben kimi kime şikayet edeyim devlet bile yalan ile yaklaşıyor bize ayıptır ya!

* Mensure
Analık iş göremez raporu param ® yatmadı. 3 çocuk annesiyim maddi sıkıntılarımdan dolayı eşime destek olmak için eşimle birlikte aynı şirkette çalışıyoruz. Kiradayız mağduruz. Eşimin amcazadeleri tarafından bize iş verildi ve eşimle birlikte aynı iş yerinde çalışıyoruz. Ve kira, aidat, merkezi doğalgaz, ve birçok yüksek giderler var mağdur durumdayız. 1 ay önce erken doğum sebebiyle iş yerinden izin alıp ayrılmak zorunda kaldım. İş göremez raporu aldım ve iş göremez rapor param daha yatmadı. Mecburi doğum sebebiyle işten izinli ayrılmak zorunda kaldım. Mağduruz analık iş göremez paramızda yatmıyor. Lütfen acilen yardım.

*Emine
Aile çalışma sosyal yardıma 1100 başvurdum ama bana çıkmadı esim yasaklardan dolayı is yeri kapandığı için pandemi başladığından beri çalışamıyor bir geliri yok coğu kisi aldı ve biz alamadık. Haksızlık yapmayın. Lütfen ihtiyacı olanlara yardım edin. Durumu olan hep alıyor. Bir geliri olmayan alamıyor bize de
destek olun yardımınızı bekliyorum

*Barış
Üniversite okuyorum. Annemle Yaşıyorum. Annem 1500 TL maaş alıyor kiradayız elektrik su telefon internet derken zar zor geçiniyoruz. Bin tl yardım için 3 annem 3 kendim için başvuru yaptım. 3 de de kabul görülmedi. Tanıdığım bir çok zengin arkadaşlarım dahi bu yardımdan yararlandi. Benim yararlanmama sebebim nedir sadece bunu öğrenmek istiyorum

GIDA YARDIMI NEDİR? NASIL BAŞVURU YAPILIR?

E DEVLET GIDA YARDIMI BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Gıda yardımı kaç TL?
Gıda yardımı para illere göre değişiklik göstermektedir. Gıda yardımı parası 120 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir. Kızılay 120 TL gıda yardımı para verirken Belediyeler ise 200 ile 400 TL arasında para vermektedir. Vakıflar Genelde müdürlüğü ise 700 TL gıda yardım parası vermektedir.

GIDA YARDIMI BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Gıda yardımı için kurumlara müracaatlarınızı yapmanız gerekecektir. Erzak yardımı için muhtaçlık belgesine sahip olmanız gerekir. Böyle bir belgeyi alabilmeniz için ise muhtarlığa başvurmanız gerekecektir. Kurumlara yapacağınız başvurular sonrasında, ekipler tarafından kontrole gelinecektir.

ERZAK YARDIMI İÇİN NEREYE BAŞVURU YAPILIR?

Gıda yardımı almak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar öncelikle T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüklerine başvurda bulunabilir. Bunun dışında mahalle muhtarlıkları da ihtiyaç sahibi vatandaşları ihtiyaç dağıtan kanallara yönlendirmesini sağlayabilir.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.