Gıda Hattı

Gıda ve tarımda inovatif fikirleri ödüllendirdi

8 Ağustos 2015, 12:00
Paylaş
Gıda ve tarımda inovatif fikirleri ödüllendirdi

DuPont’un inovatif fikirleri keşfetmek ve desteklemek amacıyla hayata geçirdiği üniversite öğrencilerine yönelik #ucuzfikrinyahnisi isimli yarışmada dereceye girenler ödüllendirildi.

DuPont’un inovatif yaklaşımı kapsamında hayata geçirilen yarışmada, üniversitelerde bölüm ayırt etmeksizin okuyan tüm lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin “Türkiye’de kırsal bölgelerde sürdürülebilir gıda ve tarım çözümleri” konulu projeleri değerlendirildi.

Jüri değerlendirmesi sonucunda dereceye giren öğrenciler, DuPont Türkiye İnovasyon Merkezi’nde 3 Ağustos’ta düzenlenen törende açıklandı. Yarışmada birinci olan Gökhan Çelebi, Selcen Mülazımoğlu ve İsmail Sincik Cenevre/İsviçre’de bulunan DuPont Avrupa Merkez Ofisi’ne ve Meyrin /İsviçre’de bulunan DuPont Avrupa Ar-Ge ve İnovasyon Merkezi’ne iki günlük ziyaret ile iPad ödülü kazandı.

Törende konuşan DuPont Türkiye Ülke Müdürü Halide Aydınlık “İki yüzyılı aşkın deneyimiyle bilimde dünya lideri bir şirket olarak, inovatif fikirleri içtenlikle destekliyoruz. Geçtiğimiz yıl yarışmanın ilkini Sabancı Üniversitesi iş birliği ile gerçekleştirmiştik. Bu yıl farklı üniversitelerden katılımlar oldu. Öğrencilerle buluşmaktan ve onların projelerini dinlemekten büyük mutluluk duyduk. Önümüzdeki dönemde inovatif fikirleri destekleyen yarışmalar düzenlemeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.