AramaArama
Gıda Hattı

Gıda ve gıda bileşenleri endüstrisi İstanbul'da buluşuyor

10 Şubat 2016, 18:04
Paylaş
Gıda ve gıda bileşenleri endüstrisi İstanbul'da buluşuyor

Asya ve Avrupa’nın gelişmiş gıda bileşenleri endüstrisinin ortak buluşma noktası Fi Istanbul 2016, 4-6 Mayıs’ta İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenleniyor. Bugüne kadar portfolyosuna 500.000’den fazla kişiyi katmayı başaran Fi İstanbul,  sektör için milyarlarca Avroluk iş hacmi yarattı.

Fi-istanbul-konferans-gidahattiAvrasya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'yı bir araya getiren bölgenin İlk gıda ve gıda bileşenleri fuarı olma özelliğini taşıyan Food ingredients (Fi) İstanbul Gıda Bileşenleri Fuarı, 3 yılda yüzde 47 büyüme başarısı gösterdi. Geçtiğimiz yıl yüzde 73’ü satın alma yetkisine sahip 80 farklı ülkeden ziyaretçi katıldı. Fi İstanbul, 2013 yılında UBM EMEA (Istanbul) tarafından iki kıtayı birleştiren tek dünya şehri İstanbul’u bölgede gıda ve gıda bileşenleri endüstrisinin ortak buluşma merkezi yapmayı hedefliyor.

Sektörü ilgilendiren tüm gereksinimler fuarda

1986 yılından bu yana dünya gıda endüstrisini buluşturan ve sektörün en prestijli etkinliği kabul edilen uluslararası Gıda Bileşenleri Fuarı Food ingredients (Fi)’in bölgesel bir kolu olan Fi İstanbul 2016’ya 250’den fazla marka ve 5.400’den fazla ziyaretçi katılımını hedefleniyor.

Fi-Istanbul-1-gidahattiFuara gelecek olan katılımcı ve ziyaretçiler, gıda hammaddeleri, bileşenleri, yardımcı maddeleri, doğal içerikler ile Ar-Ge, pazarlama, kalite kontrol ve danışmanlık gibi sektörü yakından ilgilendiren tüm gereksinimleri, tek bir çatı altında 3 gün süreyle Fi Istanbul 2016’da bulabilecek.

‘Ziyaretçi profili katılımcıların yüzünü güldürdü’

UBM EMEA (İstanbul) Türkiye Operasyonlarından Sorumlu Başkanı olan Haluk Balcı, şunları aktardı: “Türkiye tarımsal üretim konusunda ABD, Brezilya, Çin, Hindistan, Endonezya ve Japonya'dan sonra dünyada yedinci sırada yer alıyor. 2015 yılında Almanya'nın nüfusunu da geçerek 83 milyon olması beklenen Türkiye pazarındaki yenilikleri takip etmeliyiz. Aynı zamanda sağlıklı gıdaların geliştirilmesi ve üretilmesi için gıda üreticilerini iyi tanımak ve destek olmak gerekiyor. UBM EMEA (Istanbul) bu anlayış çerçevesinde dünyanın en büyük ekonomileri arasında yer alan, Asya ve Avrupa’nın gelişmiş gıda bileşenleri endüstrisini dördüncü kez İstanbul’da buluşturuyor ve bu yıl da gıda bileşenleri sektöründe faaliyet gösteren tüm alt sektörlerin Fi Istanbul 2016’da yer alması için yoğun çaba gösteriyoruz.

Fi-Istanbul-3-gidahatti2015 yılında ziyaretçi profilimiz katılımcılarımızın yüzünü güldürdü. Ziyaretçilerimizin %73’ü satın alma yetkisine sahip yöneticilerden oluştu. Aralarında Çin, Amerika, İngiltere, Tunus, İspanya, Mısır, İsviçre, Mısır, Singapur, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri gibi çok farklı 80 ülkeden ziyaretçilerimiz Fi Istanbul’daydı. Coğrafi dağılıma baktığımıza ise ziyaretçilerimizin % 72’sinin Türkiye, % 12’sinin Avrupa ve % 9’unun diğer ülkeler ve 7’sinin de çevre ülkelerde geldiğini gördük."

Öte yandan Fi Istanbul’a ücretsiz katılım için online kayıtlar başladı. Yeni kontaklar, yeni pazarlar ve yepyeni iş fırsatları elde etmek isteyen Food ingredients (Fi) İstanbul 2016 ziyaretçileri www.fi-istanbul.com ücretsiz olarak fuara online kayıt yaptırabiliyorlar.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.