Gıda Hattı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda üst düzey atama

11 Ocak 2018, 17:28
Paylaş
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda üst düzey atama

Esin Nacar, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü oldu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’ne vekaleten Esin Nacar atandı. 5 Ocak 2018 tarihi itibariyle görevi Ali Recep Nazlı’dan devralan Nacar, Genel Müdürlüğü süresince yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Ali Recep Nazlı’ya teşekkür etti.

esin-nacar-sudan-buyukelcisi-gidahattiAvrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Nacar, 10 Ocak’ta da, Sudan Büyükelçisi Dr. Yousif Ahmed El Tayeb El Kordofani’yi makamında kabul etti. Görüşmede, iki ülke arasındaki karşılıklı tarımsal işbirliği konularında görüşülürken, Büyükelçi, Nacar’a yeni görevinde başarı diledi.

Esin Nacar kimdir?

Orta ve lise öğrenimini Adana Anadolu Lisesinde, lisans eğitimini ODTÜ İşletme bölümünde tamamlayan Esin Nacar, ODTÜ'de özel öğrenci statüsünde AB ortak tarım politikası dersleri aldı.

2003'te Planlama Uzman Yardımcısı olarak Devlet Planlama Teşkilatı’nda göreve başlayan Nacar, 2007 yılında "Türkiye Buğday Piyasasının İşleyişi ve Regülasyon" tezi ile Planlama Uzmanı unvanını aldı. 2004 – 2017 yılları arasında Tarımsal KİT'lerin finansmanı, tarımsal desteklemelerden sorumlu Planlama Uzmanı olarak çalışan Nacar, 2004 – 2010 yılları arasında AB Katılım Öncesi Ekonomik Program hazırlanmasına katkı sağladı.

esin-nacar-gidahatti2009 – 2011 yılları arasında ODTÜ'de Sosyal Politika Yüksek Lisans Programını, 2011 – 2012 yılları arasında San Francisco Üniversitesinde Politika ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisansını tamamlayan Nacar, 2016 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Daire Başkanı olarak çalıştı.

Esin Nacar, evli ve iki çocuk annesi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.