Gıda Hattı

Gıda perakendecilerinin yeni Başkanı Mustafa Songör

2 Şubat 2017, 11:33
Paylaş
Gıda perakendecilerinin yeni Başkanı Mustafa Songör

Modern gıda perakende sektörünün temsilcisi Gıda Perakendecileri Derneği (GPD), 2017-2018 dönemi Yönetim Kurulu Başkanı, Uyum Makro Genel Müdürü Mustafa Songör oldu.

Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Olağan Genel Kurulu, 31 Ocak’ta yapıldı. Genel Kurulda, GPD’nin 2017-2018 dönemi Yönetim Kurulu Başkanlığına Uyum Makro Genel Müdürü Mustafa Songör seçildi.

gpd-genel-kurul-gidahattiNihat Özdemir görevi devretti

Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Mustafa Songör’e devreden Nihat Özdemir, “İki dönem boyunca Yönetim Kurulumuzun ve üyelerimizin görüş birliği ile sürdürdüğümüz özverili çalışmalarla, sektörümüzün ihtiyaçlarına çözümler geliştirmeye çalıştık. Çalışmalarımızda sektörün ortak görüşüne göre hareket etmemiz, başarıya ulaşmamızda önemli rol oynadı ve derneğimizi itibarlı bir konuma getirdi. Yeni dönemde de bu başarılı çalışmaların, yine üyelerimizin değerli katkılarıyla aynı hızda devam edeceğine inancımız tamdır.” dedi.

gpd-nihat-ozdemir-gidahattiGPD’nin yeni Başkanı Mustafa Songör de, Yönetim Kurulu’nun devraldığı projeleri, yenilerini de ekleyerek aynı başarıyla sürdüreceklerini söyledi. Songör, “Üyelerimizin ciro büyüklüğü, istihdama ve ekonomiye olan katkılarıyla sektörün en önemli temsilcisi konumundaki GPD’nin temsil gücünün artırılması yönünde çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz. Mevzuat çalışmalarımız, Ortak Gelişim Kongremiz, eğitim ve istihdam projelerimiz, sektörün gelişiminin önünü açarken, iletişim kanallarımızın da güçlenmesini sağlayacak” diye konuştu.

GPD’nin 2017 yılı için planlanan faaliyetlerinin de görüşüldüğü toplantıda; Ortak Gelişim Kongresi’nin dördüncüsünün Ekim ayı ilk haftası içinde yapılacağı duyuruldu. Ayrıca GPD Gelişim Dergisi ve GPD Üye Kataloğu yayınları hakkında da bilgi verildi.

GPD Yönetim Kurulu

Yönetim ve Denetim Kurulu’nun belirlendiği Genel Kurul sonrası yapılan ilk Yönetim Kurulu toplantısında görev dağılımı da yapıldı. Mustafa Songör’ün başkanlığındaki Yönetim Kurulu’nda Başkan Yardımcıları olarak BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç ve Migros Genel Müdürü Özgür Tort seçildi.

GPD Yönetim Kurulu’nda şu isimler bulunuyor:

Yönetim Kurulu Başkanı: Mustafa Songör, Uyum Makro

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Galip Aykaç, BİM

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Özgür Tort, Migros

Yönetim Kurulu Üyeleri:

Aslan Saranga, Dominos

Birol Altınkılıç, Kahve Dünyası

Burhan Sevahil, Onur

Gökçin Aras, Üçge

Günhan Pikdöken, Turkent YUM

Hakan Ergin, CarrefourSA

Haluk Alpay, Obase

İlhan Erkan, TAB

İsa Albayrak, Hakmar

Kaan Ünver, Metro

Merter Özay, Özay Hukuk

Murad Yavuz Gök, Adese

Murat Gün, Shaya Starbucks

Murat Keklik, Detay

Nil Timur, TescoKipa

Oğuz Uçanlar, McDonalds

Tuba Yapıncak, Tchibo

Uğur Demirel, ŞOK

gpd-genel-kurulu-gidahattiGPD Denetim Kurulu

Adnan Akan, PwC

Mehmet Emin Yıldız, E Plus

Onur Aytekin, IFCO

Osman Şentürk, Arsis

Şafak Aktekin, Chep

Yankı Yalçın, Nielsen

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.