AramaArama
Gıda Hattı

Gıda mühendisi maaşı ne kadar? 2019 taban aylık ücreti belirlendi

9 Ocak 2019, 16:54
Paylaş
Gıda mühendisi maaşı ne kadar? 2019 taban aylık ücreti belirlendi

Gıda mühendisi maaşı ne kadar? TMMOB Gıda Mühendisleri Odası, Kimya Mühendisleri Odası ve Ziraat Mühendisleri Odası, 2019 taban aylık ücretini belirledi. 2019 yılında İstihdamı Zorunlu Personel unvanı ile tam zamanlı olarak çalışacak olan üyelerinin aylık ücreti net 5 bin 76 lira olacak. 

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Gıda Mühendisleri Odası (GIDAMO), Kimya Mühendisleri Odası (KMO) ve Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) tarafından imzalanan protokol ve alınan ortak karar çerçevesinde, mühendislerin 2019 yılı için aylık ücret tabanı belirlendi.

Gıda mühendisi maaşı ne kadar? 2019 taban aylık ücreti belirlendi

Gıda Mühendisleri Odası’nın internet sitesindeki duyuruda, “İstihdamı zorunlu personel unvanı ile çalışacak olan üyelerimiz için 2019 yılı aylık net ücreti belirlenmiştir” denildi.

Duyuruda, 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, 2019 yılında İstihdamı Zorunlu Personel unvanı ile tam zamanlı olarak çalışacak olan söz konusu odaların üyelerinin aylık ücreti net 5.076,00 TL (Beş Bin Yetmiş Altı Türk Lirası) olarak belirlendiği kaydedildi.

İstihdamı zorunlu personel onay belgesi uygulamasında değişiklik

Yine söz konusu 3 odanın ortak kararıyla, istihdamı zorunlu personel onay belgelerinin düzenlenmesinde de bazı değişiklikler yapıldı. GIDAMO’nun konuya ilişkin duyurusunda şu bilgilere yer verildi:

“İstihdamı Zorunlu Personel Onay Belgelerine bundan böyle vize işlemi uygulanmayacak, her yıl için yeni belge düzenlenecektir. Belgelerin geçerlilik süresi sözleşme tarihinden itibaren 1 yıl olacaktır. Belge hizmet bedelinde herhangi bir değişiklik yapılmamış olup, eski bedel olan 300 TL’den devam edecektir.

Belge hizmet bedeli aynı kaldı

2 Ocak 2019 tarihinden önce vize işlemi için evrakları Odamıza ulaşmış, ödeme yapmış işletmelerin işlemleri ek bir ücret talep edilmeden yapılacaktır. 2 Ocak 2019 tarihi ve sonrası için belge başvuruları ücreti 300 TL’dır.

Belge ilk defa düzenleniyorsa eskiden istenilen belgelerin aynısı istenecektir.

Belge yenilenirken ise;

- İstihdamı Zorunlu Personel Onay Belgesinin aslı,

- Bir adet fotoğraf,

- Gıda Mühendisine ait güncel Barkodlu / Karekodlu SGK hizmet dökümü,

- Varsa Gıda Mühendisinin üyelik aidat borcunun ödendiğine dair makbuz veya dekont,

- İşletmenin kapasite raporunun geçerlilik süresi dolmuşsa yeni kapasite raporu veya buna denk belge,

- İstihdamı Zorunlu Personel Onay Belgesi hizmet bedeli dekontu,

gerekmektedir.”

İstihdamı Zorunlu Personel Onay Belgesi ile ilgili detaylı bilgiye http://www.gidamo.org.tr/uyelik_islemleri/istihdami_zorunlu_personel.php bağlantısından ulaşılabiliyor.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.