Gıda Hattı

Gıda Komitesi, gıda enflasyonu için toplandı. Gündemde neler var?

30 Kasım 2019, 23:15
Paylaş
Gıda Komitesi, gıda enflasyonu için toplandı. Gündemde neler var?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Gıda Komitesi toplantısında gıda enflasyonu ile mücadeledeki yapısal adımları ele aldıklarını açıkladı.

Tarım ve gıda piyasalarını izleyerek gıda fiyatlarında istikrar için alınacak önlemlerin belirlendiği Gıda Komitesi, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın başkanlığında, ilgili bakanlık ve kuruluşlardan yetkililerin katılımıyla toplandı.

Bakan Albayrak'dan Gıda Komitesi paylaşımı 

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Gıda Komitesi toplantısını, twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Albayrak, “Gıda Komitesi toplantımızı gerçekleştirdik. Sera üretimine güçlü katkı sağlayacak SERA A.Ş.’nin çalışmaları, sulama altyapı projeleri ve Girdi Finansman Sistemi başta olmak üzere gıda enflasyonu ile mücadeledeki yapısal adımlarımızı ele aldık” ifadelerini kullandı.

Tarım Kredi Kooperatiflerinin bir iştiraki olan TK Sera A.Ş., Antalya’da düzenlenen Growtech Fuarı’nda kamuoyuna tanıtılmıştı.

Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi de toplandı

Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi toplantısı ise Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak başkanlığında yapıldı.

Albayrak, toplantıya ilişkin twitter hesabından, “Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi toplantımızı gerçekleştirdik. Sağlıklı ve sürdürülebilir büyüme hedefimiz doğrultusunda yıl sonu geldiğimiz noktayı ve yılbaşından itibaren devreye alacağımız adımları değerlendirdik” paylaşımında bulundu.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.