Gıda Hattı

Gıda güvenliğine sertifika programı

4 Haziran 2015, 23:56
Paylaş
Gıda güvenliğine sertifika programı

Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü tarafından kurulan Güvenli Gıda Üretim Okulu’nda “Daha İyi Isıl İşlem Uygulamaları” Sertifika eğitimine, Sealed Air iş birimi Food Care de destek verdi.

Sürdürülebilir ve yenilikçi çözümleri ile gıda güvenliğini ve kalitesini sağlayarak, sağlıklı toplumların var olmasına yardımcı olan Sealed Air iş birimi Food Care, Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü ile işbirliği çerçevesinde katılımcılara, gıda sektöründe gıda güvenliğinin önemini anlattı.

Eğitimde, “Konserve Teknolojisi ve İlgili Yasal Düzenlemeler, Isıl İşlemle Dayanıklı Hale Getirilen Gıdaların Mikrobiyolojisi, Engel Teknolojisi ve Asitlendirilmiş Gıda Üretim Prensipleri, Isıl İşlem Temelleri ve Prensipleri, Isıl İşlem Dizaynı (Sterilizasyon ve Pastörizasyon Kriterleri), İhracatta Doldurulması Gerekli Belgeler, Kayıt ve Kayıt Tutma” konuları işlendi.

Yöneticiler, gıda denetçileri, mühendislik bölümü öğretim görevlileri ve öğrencilerinin katıldığı eğitim süresince, Sealed Air Food Care iş birimi ürünleriyle uygulamalı anlatımlar da yapıldı.

Gıdanın, paketlenmeden önce güvenli ve hijyenik bir ortamda işlenmesini sağlayan temizlik ve sanitasyon çözümleri sunarak baştan sona bir koruma temin eden Food Care, dünya çapında gıda güvenliğini artırarak, daha temiz ve daha sağlıklı bir ortam ile artan bir yaşam kalitesi için yenilikçi ürün ve hizmetler sunuyor.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.