AramaArama
Gıda Hattı

Gıda Felsefesi

3 Eylül 2021, 14:21
Paylaş
Gıda Felsefesi

Dr. Murat Doğan’ın “Gıda Felsefesi” kitabı, gastronomi uzmanları, gıda mühendisleri, diyetisyenler, turizmciler, aşçılar ve gıda teknikerlerine yol gösterecek.

Kitabın, sosyal bilimler perspektifi ile gıda bilimine felsefi bir bakış açısı getirdiğini ve temel kavramlarının ana özelliklerini açıkladığını belirten Dr. Murat Doğan, “Kitap kısaca gıdanın kültür, sanat ve etik gibi kadim yönlerinin yanı sıra; çevre, iklim değişikliği, kıtlık ve obezite paradoksu, gıda hakları, küreselleşme, sürdürülebilirlik, organik tarım, biyoteknoloji, vejetaryenlik, veganlık ve elitizm gibi yeni yönlerini felsefi bir temele oturtarak anlatmaktadır” dedi.

Gıda alanında yol gösterici olacak

Kitabın konularının gıda bilimi ile ilgili olması sebebiyle, gastronomi uzmanları, gıda mühendisleri, diyetisyenler, turizmciler, aşçılar ve gıda teknikerlerine yol göstereceğini vurgulayan İstanbul Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğr. Üyesi Dr. Murat Doğan, “Bununla birlikte Gastronomi, Gıda Mühendisliği, Beslenme ve Diyetetik, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Aşçılık ve Gıda Teknolojisi bölümleri içinse önemli bir ders kaynağı olacaktır” şeklinde konuştu.

İHA

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.