Gıda Hattı

Geri dönüşüm için etkileşimli tüketici deneyimi!

30 Ağustos 2016, 11:33
Paylaş
Geri dönüşüm için etkileşimli tüketici deneyimi!

Sürdürülebilirlik alanında tüketici odaklı çalışmalarına hız veren DİMES, eğlence ve eğitimi bir arada sunan bir etkinlikle çocuklara geri dönüşümü anlatacak. Tetra Pak işbirliğinde ‘Dönüşüm Doğamızda’ konseptiyle tüketicileri arasında geri dönüşüm bilincini yaygınlaştırmayı hedefleyen DİMES’in etkinliği, 3 Eylül Cumartesi günü İstanbul Marmara Forum Alışveriş Merkezi önünde gerçekleştirilecek.

İnsana ve sağlığa verdiği değeri, “soframıza koymayacağımız meyveyi işlemeyiz, çocuğumuza içirmeyeceğimiz meyve suyunu üretmeyiz” ilkesiyle somutlaştıran, Türkiye’nin lider meyve suyu markalarından DİMES, çevrenin korunması için tüketicisiyle el ele veriyor. Bu bağlamda, Tetra Pak işbirliğinde sürdürülebilirlik odaklı tüketici iletişimine ağırlık veren DİMES, 2016 yılında ‘Dönüşüm Doğamızda’ konseptiyle tüketicileri ambalaj atıklarını ayrı biriktirmeleri yönünde teşvik ediyor.

dimes-logo-gidahatti

DİMES’in Tetra Pak işbirliğinde 3 Eylül Cumartesi İstanbul Marmara Forum Alışveriş Merkezi önünde gerçekleştireceği ‘Dönüşüm Doğamızda’ etkinliğinde eğlence ve eğitim bir arada sunuluyor. Katılımcılar, geri dönüşüm konulu eğlenceli oyunlarla güzel vakit geçirirken, çocuklarda geri dönüşüm ve çevre bilincini teşvik edecek, onların yaratıcılığını destekleyecek eğitim ve deneyim aktiviteleri de gerçekleşecek. Katılımcılar, yaşadıkları deneyimi sosyal medya üzerinden sevdikleriyle paylaşmaya davet edilecek. Etkinlik, 11:00 – 19:00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Geri dönüşüme destek için…

Sürdürülebilir çevre, doğal kaynakların korunması, kaynak tasarrufu ve geri dönüşüm konularının öncelikli konuları olduğunu belirten DİMES Pazarlama Müdürü Duygu Süleymanoğlu, “Kuruluş öykümüzden de gelen, insan ve doğa için değer üretme tutkumuzla, sürdürülebilirlik odaklı bir markayız. Geri dönüşümle doğal kaynakların korunması konusu bizim için öncelikli” dedi.

dimes-duygu-suleymanoglu-gidahatti

DİMES’in destek verdiği üreticilerden, sağlıklı ürünlerini tercih eden tüketicilerine, doğadan insana uzanan bir sürdürülebilirlik değer zinciri ortaya koyduğunu vurgulayan Süleymanoğlu, şunları söyledi:

“Çevre sürdürülebilirliği alanında daha fazla değer üretmek için, tüketiciler başta olmak üzere, bu değer zincirindeki tüm paydaşlarımızla el ele veriyoruz. Uzun soluklu bir aksiyon planıyla, birlikte atılacak küçük adımların, yapılacak küçük şeylerin, büyük değerlere dönüşmesini hedefliyoruz. Bu doğrultuda, farklı iletişim ve saha aktiviteleri gerçekleştiriyoruz. ‘Dönüşüm Doğamızda’ etkinliğimizde, tüketicilerimizle birlikte, eğlence, eğitim ve hediyelerle deneyimin parçası olacağız.”

İster Sek Sek oyna, ister kamyon sür!

Türkiye'nin ilk yerli sermayeli meyve suyu markası olan ve “Doğaya ve İnsana Saygı” ilkesiyle sürdürülebilirlik alanında önemli çalışmalara imza atan DİMES, Tetra Pak işbirliğinde 2016 yılında ‘Dönüşüm Doğamızda’ konsepti ile geri dönüşüm konusunda toplumsal olumlu davranışın yaygınlaşmasını teşvik ediyor.

Bu bağlamda Tetra Pak ve DİMES işbirliğiyle gerçekleştirilecek etkinlikte, boş Tetra Pak karton ambalajı geri dönüşüm kutusuna atma davranışı odağında eğlenceli oyunlar oynanacak. Alanda tüketicileri bekleyen eğlencelerden biri, tüketicilerin boş ambalajı geri dönüşüm kutusuna taşımalarını ve atmalarını konu alan, hediyeli sek sek oyunu. Bir diğer oyun parkurunda da, arkasında taşıdığı ambalaj ile geri dönüşüm kutusunun altındaki minik bölmeden içeri giren ‘geri dönüşüm kamyonunu’ süren katılımcılar, parkurdan dışarı çıkmadan oyunu tamamladıklarında, hediyeler kazanacaklar.

dimes-gidahatti

Meyve suyunu bitir, ambalajdan uzay gemisi yap!

Etkinlik alanında özel kurulacak bir atölye alanında ise çocuklar aileleriyle birlikte DİMES meyve suyu Tetra Pak ambalajlarını kullanarak istedikleri şekilleri kesecekler. Bir robot, bir güneş, bir bulut ya da bir uzay gemisi, hayal ettiklerini, yapmak istediklerini ambalaj kutularından hayata geçirecekler. Daha sonra yapılan bu çalışmalar çocuklara hediye edilecek.

Aileler deneyimlerini @dimesbahcesi ve #dönüşümdoğamızda etiketleri ile Facebook ve Instagram’dan paylaşabilecekler.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.