Gıda Hattı

Geri dönüşüm elçisi tüketicilerin fidanları orman olacak!

24 Haziran 2016, 14:16
Paylaş
Geri dönüşüm elçisi tüketicilerin fidanları orman olacak!

DİMES, Tetra Pak işbirliğinde geri dönüşümü teşvik etmeyi sürdürüyor. 23 Haziran - 6 Temmuz tarihleri arasında geri dönüştürülebilen Tetra Pak karton ambalajlarında sunulan DİMES 200 ml. 6’lı paket ya da 1 litre ürünlerinden, Money Club özellikli kartlar ile tek seferde 2 tane satın alan tüketiciler adına TEMA Vakfı aracılığıyla oluşturulacak hatıra ormanına fidan dikimi gerçekleştirilecek. Kampanya Türkiye’nin her yerindeki Migros, 5M Migros, Migros Jet ve Sanal Market’leri kapsıyor.

İnsana ve sağlığa verdiği değeri, “soframıza koymayacağımız meyveyi işlemeyiz, çocuğumuza içirmeyeceğimiz meyve suyunu üretmeyiz” ilkesiyle somutlaştıran, Türkiye’nin lider meyve suyu markalarından DİMES, çevrenin korunması için tüketicisiyle el ele veriyor.

dimes-logo-gidahatti

Bu bağlamda, dünyanın önde gelen paketleme ve gıda işleme firmalarından Tetra Pak işbirliğinde sürdürülebilirlik odaklı tüketici iletişimine ağırlık veren DİMES, 2016 yılında Dönüşüm Doğamızda konseptiyle geri dönüşüm konusunda genel bilincin artırılması ve bu alanda toplumsal davranış alışkanlıklarında pozitif değişime odaklanıyor.

Tüketicileri ambalaj atıklarını ayrı biriktirmeleri yönünde teşvik etmek amacıyla, farklı paydaşlarla çalışmalara imza atan DİMES, 23 Haziran- 6 Temmuz tarihleri arasında Migros işbirliğinde bir kampanya düzenliyor. Kampanya kapsamında, tüketiciler adına TEMA Vakfı aracılığıyla 5 bin fidanla oluşturulacak DİMES – Tetra Pak hatıra ormanına fidan dikimi gerçekleştirilecek.

dimes-cevre-gunu-etkinlik-gidahatti

Fidan bağışı yapılacak

Kampanya, Türkiye’nin her yerindeki Migros, 5M Migros, Migros Jet’lerin yanı sıra, Migros Sanal Market’leri de kapsıyor. DİMES fidan bağış kampanyasında, Money Club, Money Bonus ya da Money Club özellikli kartlar ile tüm DİMES 6’lı 200 ml. paket ya da 1 lt. Tetra Pak karton ambalajlarından tek seferde 2 tane satın alan tüketiciler adına fidan bağışı yapılacak.

‘Dönüşüm Doğamızda’ konseptiyle, Tetra Pak işbirliğinde tüketici iletişimine ağırlık veren DİMES, fayda ve eğlenceyi bir arada sunmayı hedefliyor. Bu bağlamda 23 Haziran- 6 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen fidan dikimi kampanyasında, ülke genelinde Migros, 5M Migros, Migros Jet mağazalarında tadım noktaları da kurulacak. Bu noktalarda, geri dönüşümlü malzemeden elde edilmiş promosyon ürünleri de tüketicileri bekliyor.

dimes-duygu-suleymanoglu-gidahatti

Sürdürülebilirlik Değer Zinciri

Çevresel sürdürülebilirlik, doğal varlıkların korunması, tasarruf ve geri dönüşüm konularının öncelikli konuları olduğunu belirten DİMES Pazarlama Müdürü Duygu Süleymanoğlu, “Kuruluş öykümüzden de gelen, insan ve doğa için değer üretme tutkumuzla, sürdürülebilirlik odaklı bir markayız. Geri dönüşüm sayesinde doğa ve doğal varlıklar üzerindeki etkimizi azaltmak bizim için öncelikli” dedi.

DİMES’in destek verdiği üreticilerden, sağlıklı ürünlerini tercih eden tüketicilerine, doğadan insana uzanan bir sürdürülebilirlik değer zinciri ortaya koyduğunu vurgulayan Süleymanoğlu, şunları söyledi:

“Çevresel sürdürülebilirlik alanında daha fazla değer üretmek için, tüketiciler başta olmak üzere, bu değer zincirindeki tüm paydaşlarımızla el ele veriyoruz. Uzun soluklu bir eylem planıyla, birlikte atılacak küçük adımların, yapılacak küçük görünen şeylerin, birikerek büyük değerlere dönüşmesini hedefliyoruz. Bu doğrultuda, farklı iletişim ve saha aktiviteleri gerçekleştiriyoruz.”

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.