Gıda Hattı

Genç girişimciler ödüllerini aldı

13 Kasım 2015, 13:54
Paylaş
Genç girişimciler ödüllerini aldı

İçinde bulundukları topluma artı değer katma amacı güden projelerin liderliğini üstlenen gençleri güçlendirmek için oluşturulan BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri 2015 kapsamında, daha iyi bir toplum idealiyle proje üreten 10 genç ödüllendirildi.

BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri, bu yıl altıncı kez dünyayı değiştirmek isteyen genç sosyal girişimcileri bir araya getirdi. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin öncülüğünü üstlendiği, Uluslararası Gençlik Vakfı (International Youth Foundation-IYF) ve Laureate Uluslararası Üniversiteler Ağı (Laureate International Universities) işbirliğiyle düzenlenen 2015 BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri’nde en başarılı projeler açıklandı.

Toplamda 120 başvuru arasından seçilen 10 genç sosyal girişimci, iki farklı seçici kurulun kararıyla belirlendi. Eleştirel bakış açısını, merakı ve yenilikçiliği benimseyerek topluma fayda sağlayacak çözümlere imza atmayı başaran finalistler, 12 Kasım’da İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’nde düzenlenen törenle girişimlerini büyütecek ve daha geniş kitlelere ulaşmalarını sağlayacak nakit para ödüllerini aldı.

Törende İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Çağrı Bağcıoğlu, IYF Program Koordinatörü Katherine Kinzer ve Sosyal İnovasyon Merkezi Kurucusu Suat Özçağdaş birer konuşma yaptılar.

Bu yıl olumlu bir değişim getirmek adına özgün fikirlerini projelendirerek topluma katkı sağlamaya başlamış, sürdürülebilir bir iş modeli üreterek toplumsal düzeyde fark yaratmayı başarmış genç sosyal girişimciler şöyle:

Ahmet Kurnaz, 22 yaşında, Proje Panosu

Caner Pınarbaşı, 28 yaşında, bi’deneyim

Emrah Kurum 26 yaşında, Çevreci Etkinlikler

Hasibe Akın, 27 yaşında, Kentte Permakültür

Kenan Kahya, 24 yaşında, Yasemin-Yırca

Mesut Keskin, 22 yaşında, E-Bursum

Mübeccel Ekerbiçer, 22 yaşında, Monage

Müslüm Emir Akgün, 29 yaşında, Gaymag

Özge Özmen, 24 yaşında, Sosyal Atölye

Şebnem Yaraç, 26 yaşında, Misafirpetver 

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.