AramaArama
Gıda Hattı

Genç aşçıları geleceğe hazırlıyor

15 Temmuz 2015, 17:52
Paylaş
Genç aşçıları geleceğe hazırlıyor

Ülker Eksper, Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü Öğrencileri ile geleceğin şeflerini profesyonel mutfaklarla tanıştırıyor. Bölümden seçilen öğrenciler, yaz dönemi zorunlu stajlarını Ülker Eksper’in usta şeflerinin denetiminde ünlü otel ve restoranlarda gerçekleştiriyor.

Ev dışı tüketimin profesyonellerine hizmet veren Ülker Eksper, sektörün lideri olarak genç aşçıları yetiştirmek üzere farklı projelere destek oluyor.

Bu kapsamda Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü’nün sponsorluğunu yürüten Ülker Eksper, 2014-2015 eğitim ve öğretim döneminden seçilen başarılı öğrencilerin zorunlu yaz dönemi stajlarını üstlendi. Öğrenciler, yaz stajlarını Ülker Eksper eğitim mutfaklarında ve satış noktalarının mutfaklarında geçirerek deneyimlerini artıracak.

Türkiye’nin farklı illerinde restoran, otel, kafe gibi ev dışı tüketim noktalarında görev yaparak Ülker Eksper ürünlerini kullanan şeflerle birlikte profesyonel mutfaklarda deneyim kazanacak öğrencilere, önümüzdeki dönemde Ülker Eksper’de çalışma olanakları da sunulacak.

Staj programı, farklı sınavlardan geçerek belirlenen ilk 5 öğrenci ile Haziran ayı itibariyle başladı. Geleceğin şeflerini yetiştirme hedefiyle pilot uygulamanın İstanbul’dan başladığı projenin önümüzdeki dönemlerde diğer üniversitelerin Gastronomi Bölümlerine de yayılması planlanıyor.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.