Gıda Hattı

Geleceğin Tarımı için proje yarışması başlıyor

28 Eylül 2021, 23:26
Paylaş
Geleceğin Tarımı için proje yarışması başlıyor

Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği tarafından düzenlenen “Güçlü Gençlik, Güçlü Gıda, Güçlü Türkiye” temalı “Geç Olmadan, Geleceğin Tarımı İçin Harekete Geç!” proje fikri yarışmasına başvurular, 1 Ekim 2021 tarihinde başlayacak.

Tarımda sürdürülebilirlik ve rekabet gücünü arttırmak, çağdaş tarımsal uygulamaları geliştirmek, genç kesimin tarım sektörüyle olan ilişkisini güçlendirmek için gençleri tarımsal alanda yenilik yaratacak ve tarımın farklı çalışma alanları ile entegrasyonunu sağlayacak fikirler üretmeye teşvik etmek amacıyla birincisi gerçekleştirilecek yarışmanın son başvuru tarihi 15 Kasım 2021 olarak belirlendi.

Tarımın geleceğine yönelik projelerin değerlendirileceği yarışmanın sonuçları, 30 Kasım 2021 tarihinde açıklanacak ve Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği internet sitesinde (www.tohum.org.tr)  kanalıyla duyurulacak.

Yarışmanın ödülleri

Birincisi gerçekleştirilecek yarışmada; Birincilik Ödülü 15.000 TL, İkincilik Ödülü 10.000 TL, Üçüncülük Ödülü 5.000 TL olarak belirlenirken, 4,5 ve 6’ncı sırayı alacak projelere 2 bin TL tutarında Başarı Ödülü verilecek.

Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği tarafından “Geç Olmadan, Geleceğin Tarımı İçin Harekete Geç!” proje fikri yarışması hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.