AramaArama
Gıda Hattı

Galaxy Fold için açıklama geldi! Samsung katlanabilir telefon modeli ertelendi mi?

23 Nisan 2019, 22:53
Paylaş
Galaxy Fold için açıklama geldi! Samsung katlanabilir telefon modeli ertelendi mi?

Galaxy Fold son zamanlarda ekranında yaşanan problemlerle gündeme geliyor. Samsung katlanabilir telefon modeli olan Galaxy Fold‘un ekranında yaşanan sorunların ardından, firma hızlı bir şekilde inceleme başlatmıştı. Aradan geçen sürenin ardından Samsung konuyla alakalı ilk resmi açıklamasını da yaptı…

Samsung, Galaxy Fold'da ortaya çıkan sorunu çözüme kavuşturmaya çalışırken, yeni Galaxy Fold modelleri üzerinde çalışıyor. Kullanıcılara devasa bir ekran sunulacak

Samsung Galaxy Fold ekranı için açıklama yapıldı!

Konuyla alakalı en merak edilen soru, satış tarihinin ertelenip ertelenmeyeceği idi.

shiftdelete.net'in haberine göre Galaxy Fold’un erteleneceği daha önceden belli olmuş olsa da, Samsung geciktirmeyi resmi olarak onayladı. Bununla birlikte şirket, önümüzdeki süreçlerde yeni satış tarihini açıklayacaklarını da belirtti.

Samsung Galaxy Fold ekranı hatalı mı üretildi?

Yaşanan sorunlarla ilgili incelemede bulunan şirket, sorunun kaynağıyla ilgili ilk bulguları da açıkladı. Yaşanan problemin menteşenin açıkta kalan kısımlarının aldığı darbe ile ilgili olabileceğini belirten Samsung, cihazın içinde bulunan maddelerin ekran performansını etkilediğine yönelik örneklerle karşılaştıklarını açıkladı.

Açıklamanın devamında ise ekran korumasına yönelik önlemlerin alınacağı söylendi. Şirket ayrıca koruyucu tabaka içeren ekranın bakımı ve kullanımı hakkındaki bilgilendirmenin de arttırılacağını belirtti.

Samsung Galaxy Fold fiyatı ne olacak?

Katlanabilir ekranın yanı sıra Snapdragon 855 işlemci, 12 GB RAM ve 512 GB dahili depolama birimiyle de son derece iddialı olan Galaxy Fold’un Kuzey Amerika’daki satış fiyatı 1980 dolar olarak açıklanmıştı.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.