AramaArama
Gıda Hattı

Galata Kulesi giriş ücretine zam! Galata Kulesi giriş ücreti ne kadar oldu?

5 Temmuz 2021, 13:04
Paylaş

Galata Kulesi giriş ücretine zam! Galata Kulesi giriş ücreti ne kadar oldu? Kültür ve Turizm Bakanlığı'na devredilen Galata Kulesi Müzesi'nin giriş ücretlerinin yüzde 200'den fazla bir zamla 30 liradan 100 liraya çıkarıldığı görüldü.

1 Temmuz 2021’den itibaren Galata Kulesi Müzesi giriş ücretlerini güncelledi. Tarihi yapıya giriş ücretine temmuz ayı itibariyle yüzde 200’den fazla zam yapıldı.

İBB mülkiyetinde bulunan tarihi Galata Kulesi'nin işletmesi geçtiğimiz sene büyükşehir belediyesinin elinden alınarak Kültür ve Turizm Bakanlığı'na devredilmişti.

İstanbul’un dört bir yanını seyretmek isteyenler için şehirdeki en iyi yerlerden biri olan tarihi Galata Kulesi uzun zamandır İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘ne bağlı olan BELTUR tarafından işletiliyordu. Ancak tarihi kule, 2020 yılından itibaren Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 1 Temmuz 2021'den itibaren Galata Kulesi Müzesi giriş ücretlerini güncelledi. Galata Kulesi giriş ücretine temmuz ayı itibariyle yüzde 200'den fazla zam yapıldı. Buna göre İBB'ye bağlı BELTUR döneminde 30 lira olan Galata Kulesi giriş ücretleri, 1 Temmuz'dan itibaren 100 liraya yükseltildi.

Galata Kulesi ziyaret saatleri, yaz ve kış dönemine göre değişiyor. 1 Nisan - 1 Kasım arası Galata Kulesi giriş saatleri 08:30'da başlıyor. Gece 24.00'e kadar ziyaret edilebiliyor. Galata Kulesi her gün ziyarete açık.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.