Gıda Hattı

G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi, İstanbul’da toplanacak

25 Ağustos 2015, 14:41
Paylaş
G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi, İstanbul’da toplanacak

Türkiye’nin dönem başkanlığını yürüttüğü G20 oluşumu kapsamında G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi, 7-9 Eylül 2015 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek. 

40 ülkeden katılım beklenen G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi, Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) ev sahipliğinde yapılacak.

TÜGİAD Ege Şube Başkanı Hüseyin Canpolat, yeni yönetim kurulu ile birlikte Ege Genç İşadamları Derneği’ni (EGİAD) ziyaret ederek, zirveye EGİAD iş dünyasının desteğini istedi. Canpolat başkanlığındaki TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu ile Seda Kaya başkanlığındaki EGİAD Yöneti Kurulu üyelerinin görüşmesinde, genç iş dünyasının sorun ve beklentilerine yönelik ortak projelerde buluşma kararı alındı.

G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi’ne 40 ülkeden katılım olacağını belirten TÜGİAD Ege Şube Başkanı Canpolat, EGİAD’lı genç iş adamlarına da zirveye katılmaları için çağrıda bulundu. EGİAD’ınn en güçlü genç işadamları örgütlerinden olduğunu dile getiren Canpolat, ortak projelerde buluşmayı arzu ettiklerini dile getirerek, “G20 Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi, Türkiye’deki ve Dünya’daki genç girişimciliği için önemli bir zirve. Son terör olayları bu zirveyi de baltaladı. EGİAD’ın ve üyelerinin katılımı bizim için önemli. Ortak projelerde buluşmayı arzu ederiz” dedi.

Genç girişimciliğin desteklenmesi adına işbirliklerine açık olduklarını belirten EGİAD Başkanı Seda Kaya da, “STK’lar günümüzde, küresel yoksullukla savaşımdan, çatışmalarda arabuluculuğa ve perde arkası diplomasiye; yeni küresel değerlerin yaygınlaştırılmasından, demokrasi ve insan hakları savunuculuğuna; etkisi azalan ‘sosyal devletin’ boşluklarını doldurmaktan kriz yönetimine kadar çok değişik alanlarda sorumluluklar üstlenmişlerdir. Biz de bu sorumlulukları layığıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Özellikle genç girişimcilik ana konu başlığımız. Bu bağlamda, G20Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi’ne destek olmak iş dünyasının gereği olmalıdır” diye konuştu.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.