Gıda Hattı

Gıda ürünlerine yönelik sorumlu yönetici semineri son erdi

3 Eylül 2006, 22:56
Paylaş

Siirt Tarım Il Müdürlüğü'nün Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ile işbirliği içerisinde düzenlediği sorumlu yönetici kursu sona erdi. STSO salonunda yapılan seminerin sonunda başarılı olan 27 kişi sertifika almaya hak kazandı.

Siirt Tarım İl Müdürlüğü'nün Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ile işbirliği içerisinde düzenlediği sorumlu yönetici kursu sona erdi. STSO salonunda yapılan seminerin sonunda başarılı olan 27 kişi sertifika almaya hak kazandı.
Siirt Ticaret ve Sanayi Odası'ndan alınan bilgiye göre unlu gıda ve fırıncılık konusunda verilen seminer, 3 gün sürdü.
Tarım İl Müdürlüğünde görevli gıda mühendisleri tarafından verilen seminerde unlu mamullerin pişirilmesi ve tüketimi anlatıldı. Seminerin sonunda yapılan sınavda başarılı olan 27 kişiye sertifikaları verildi.
STSO Başkanı Güven Kuzu yaptığı açıklamada, bu tür seminerlerin vatandaşların sağlığını korumada önemli ölçüde yaralı olduğunu belirterek, "Düzenlediğimiz bu ilk seminerde unlu gıda mamulleri işiyle iştigal eden firmalarda sorumlu konumunda olanlara yönelik bir bilgilendirme yaptık. Bu tür seminerleri diğer gıda kollarına yönelik olarak düzenlemeye devam edeceğiz." dedi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.