Gıda Hattı

Gıda Hakkı Evrensel Bir Haktır

10 Ekim 2007, 16:03
Paylaş

“Dünya Gıda Günü 2007 Sempozyumu” 19 - 20 Ekim tarihlerinde Ankara’da, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Konferans Salonunda gerçekleştiriliyor.

16 Ekim 1945 tarihinde kurulan Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) kuruluş günü, her yıl Dünya Gıda Günü olarak kutlanıyor. Bu yıl ana temanın ‘Gıda Hakkı’ olarak seçildiği günde, dünyanın bir çok ülkesinde değişik etkinlikler yapılıyor. Ülkemizde Dünya Gıda Günü ile ilgili olarak son üç yıldır, TMMOB Ziraat Mühendisleri, Kimya Mühendisleri ve Gıda Mühendisleri Odaları ortak bir sempozyum düzenliyorlar.

Ankara’da düzenlenen bu yılki sempozyumun ilk oturumunda, FAO’nun bu yıl için tespit ettiği “Gıda Hakkı” teması masaya yatırılıyor. Sempozyum programında iki gün boyunca “Tarım ve Gıda Sanayi”, “Yeni Teknolojiler”, “Gıdada Tüketicinin Aldatılması”, “Çiftlikten Sofraya Gıda Güvenliğini Sağlamada Mesleklerin Rolü” konulu oturumlar ve “Küresel Isınmanın Tarım ve Gıda Sektörüne Etkileri”, “Yeni Dönemde Tarım ve Gıda Politikaları” konulu paneller de düzenlenecek.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.