Gıda Hattı

Gıda güvenliğinde Kiler-Tübitak MAM işbirliği

7 Haziran 2007, 16:46
Paylaş

Kiler, gıda güvenliği alanında TÜBiTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) ile işbirliğine imza attı. Anlaşma kapsamında Tübitak-MAM, Kiler mağazalarına, tedarikçilerine, çalışanlarına ve özel markalı ürünlerine yönelik eğitim, denetim ve danışmanlık hizmeti verecek. 2008'de Türkiye genelindeki tüm Kiler mağazalarında uygulanacak olan projeyle, gıda güvenliğinin sürekliliğinin sağlanması, iyileştirilmesi ve geliştirilmesi hedefleniyor.

İmza töreninde bir konuşma yapan Kiler Genel Müdürü Nihat Özdemir, bugün itibariyle Türkiye genelinde 126 mağazaya ulaştıklarını, yıl sonunda 150 mağaza ve 5 binin üzerinde çalışanla hizmet vermeyi hedeflediklerini söyledi. 2006 cirosunun 520 milyon YTL, 2007 ciro hedefinin ise 700 milyon YTL olduğunu belirtti. “Kalite, ucuzluk, hijyen, tazelik, çeşitlilik ve güleryüzlü alışveriş garantisi' anlayışıyla hizmet veren bir marka olarak bundan böyle çıtamızı daha da yükselterek gıda güvenliğini bilimsel platforma taşıyoruz" diyen Nihat Özdemir, "Bu projeyle, gıda güvenliği sistemlerimizin denetlenmesinin yanında, bugüne kadar hiçbir firmanın yapmadığını yaparak, çalışanlarımızın da bu konuda eğitilmesini sağlayacağız. Mağazalarımız, tedarikçilerimiz ve Kiler markalı ürünlerimiz denetlenecek" diye konuştu. Özdemir, Kiler'in ilkesinin "Kendi çocuklarına almayacakları ya da yedirmeyecekleri ürünleri müşterilerine satmamak" olduğunu vurguladı.

TÜBiTAK MAM Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Demirel de konuşmasında Türkiye'de gıda güvenliğine ilişkin rakamlara değinerek, "Uzmanlar, giderek artan gıda zehirlenmelerinin ana nedeni olarak insanların toplu olarak beslenmelerini ve toplu gıda satışları yapılan yerlerin hijyenik kalitesinin artan talebe cevap verememesi olarak gösteriyorlar. Bu bağlamda TÜBiTAK MAM ulusal zincir marketlerimizden Kiler ile işbirliği yaparak toplumun sağlıklı ve güvenli beslenmesine yönelik bir proje geliştirmiştir" dedi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.