Gıda Hattı

Gıda Ajanda

5 Nisan 2007, 10:37
Paylaş
Gıda Ajanda
21-25 Mayıs 12. Uluslararası IUPAC Mikotoksin ve Fikotoksin Sempozyumu İstanbul Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi
TÜBİTAK Ankara Test ve Analiz Laboratuvarı’nın ev sahipliği yapacağı, araştırma enstitüleri, üniversiteler, ulusal ve uluslararası firmalar ile sanayiden ilgililerin katılacağı sempozyumda, gıdalarda yer alan mikotoksin ve fikotoksin maddelerinin tarama ve analizinin yanı sıra, mikotoksinlerin gıda zinciri aracılığıyla insanlara geçmesini önlemek ve kontrol etmek için gıda maddelerinin kalitesini arttırmaya yönelik öneriler tartışılacak. Sempozyum kapsamında, tarama ve biosensörler ile ilgili BIOCOP isimli AB projesinden ortakları içeren uydu toplantılar ile mikotoksin ve fikotoksinlere yönelik resmi yöntem oluşturma amacı güden CEN Avrupa Standartları Organizasyonu toplantısı da yapılacak. Uluslararası Kuramsal ve Uygulamalı Kimya Birliği’nin (IUPAC), ilkini 1973 yılında İsveç’te gerçekleştirdiği uluslararası sempozyumlar serisinde bugüne kadar değişik ülkelerde 11 sempozyum yapıldı.

FUARLAR
19 - 22 Nisan
Gıda-Gıda Tek ‘07 Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi “Gıda ve İçecek Ürünleri, Gıda İşleme, İçecek Teknolojileri”
25 - 28 Nisan
Mersin Gıda, Gıda Teknolojileri ve Paketleme Fuarı Yenişehir Belediyesi Fuar Alanı “Gıda ürünleri, Üretim teknolojileri, Ambalajlama, Etiket”
26 - 29 Nisan
VINOLIVE Şarap, Zeytin, Zeytinyağı ve Alkollü İçecekler Fuarı SWEETEX Çikolata, Tatlı Ürünler, Alkolsüz İçecekler Fuarı İzmir - Kültürpark
16 - 18 Mayıs
PROD-MACH‘07 Odessa - Ukrayna “5. Uluslararası Gıda ve Gıda İşleme Teknolojileri Fuarı”
23 - 27 Mayıs
Ortadoğu Tarım Fuarı Diyarbakır Fuar ve Kongre Mrk. “Tarım, Seracılık ve Hayvancılık”

KİTAPLIK
kitap Gıda Hijyeni ve Mikrobiyolojisi-(Prof. Dr. İrfan Erol)
Prof. Dr. Erol kitabında; gıda üretimi ve tüketiminde yaşanan sorunlar, hayvansal gıdalardan kaynaklanan sağlık riskleri, gıdalarda mikrobiyel bozulma, gıdaların muhafazası, gıdalarda kalıntı ve bulaşmalar, gıda alerjileri, genetiği değiştirilmiş organizmalar, gıda işletmelerinde temizlik ve dezenfeksiyon, tehlike analizi ve kritik kontrol noktaları ile Avrupa Birliği Gıda Mevzuatı konularını işliyor.
İletişim Adresi: Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Besin Hijyeni ve Teknolojisi Bölümü Tel: 0 312 317 03 14/ 223-268
  Farketmeden diyetle yeni bir hayat-(Selahattin Dönmez)
  Hayat tarzındaki küçük değişikliklerle etkili sonuçlar elde edilebileceği savunulan kitapta, damak tadından feragat etmeden zayıflanabileceği anlatılıyor.
  Değişim Tohumları -(Henry Hobhouse - Çeviri: Gülden Şen)
  Kinin, şeker, çay, pamuk, patates ve koka. Bu altı bitkinin Avrupalılar tarafından keşfi, insanlık tarihi üzerinde ciddi etkiler yarattı. Bitkileri sosyal bilimlerin bakış açısıyla inceleyen Hobhouse, dünyanın çeşitli bölgelerindeki kinin, şeker, pamuk, patates ve koka üretiminin toplumların gelişmesine katkısını irdeliyor.

 

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.