Gıda Hattı

Funda Kocabıyık kimdir? Funda Kocabıyık hayatı

27 Nisan 2022, 13:24
Paylaş
Funda Kocabıyık kimdir? Funda Kocabıyık hayatı
Funda Kocabıyık kimdir? Başarılı bir siyasetçi olan Funda Kocabıyık hayatı ve tüm çalışmaları ile merak ediliyor. Eşinin paylaşımı nedeniyle görev yeri değiştirilen Funda Kocabıyık biyografisi...

Funda Kocabıyık kimdir? Afşin doğumlu olan Funda Kocabıyık son günlerde eşinin yaptığı twitter paylaşımı ile gündeme geldi.

Funda Kocabıyık biyografi

doğum tarihi: 1972 (50 yıl yaşında), Afşin
doğum: 1972 (49-50 yaşında); Afşin, Kahramanmaraş
eğitimi; Hacettepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi
mesleği; Türk bürokrat

Funda Kocabıyık hayatı

Funda Kocabıyık (1972; Afşin, Kahramanmaraş), Türk bürokrat. 27 Ekim 2018'de Uşak'a vali olarak atanmıştır.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Uşak Valisi Funda Kocabıyık geçici görevle İçişleri Bakanlığı emrine görevlendirilmiştir" bilgisi paylaşıldı.

Kararın, eski AKP'li vekil ve Vali Funda Kocabıyık'ın da eşi olan Hüseyin Kocabıyık'ın Gezi Davası'ndaki karara tepki gösterip AKP'yi eleştirmesinin ardından gelmesi dikkati çekti.

Kocabıyık, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,"Bizimki de nasıl bir kader böyle! Tüm hayatımızda CHP’nin 1946’da yaptığı seçim hilesini tenkit ettik. 2019’da İstanbul’da bir benzerini biz yaptık. Hayatımız boyunca Menderes’i ipe çeken zalim hakim ve savcılara lanet okuduk; şimdi onların benzerleri vicdansız hükümler kuruyorlar" demişti.

Kocabıyık, paylaşımlarında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Hukuk dışı kararların hakim ve savcıları bizi, hayatımızı adadığımız ne kadar kutsal değer varsa onları savunamaz hale getiriyorlar. Bu karar sahipleri mazide başardığımız her şeyi yıkıyorlar aslında. Bu yıkıma dur diyecek otorite bellidir ve ondan imdat istiyoruz.''

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.