Gıda Hattı

Fuarlar

11 Haziran 2007, 15:26
Paylaş
Fuarlar

 08-10 Kasım

5. Gıda Mühendisliği Kongresi

Gıda Mühendisliği 5. Kongresi’nin amacı, gıda zincirinin üretimden tüketime tüm halkalarını içine alacak biçimde gıda işleme ve muhafaza teknolojisinde yeni yaklaşımlar, gıda biyoteknolojisi, yeni gıdalar, gıda sanayinde nanoteknoloji kullanımı gibi bilimsel ve teknolojik konuları ele almak ve diğer taraftan yukarıdaki gündem çerçevesinde gıda sektörünü her yönüyle tartışmaya açmak. 

Kongrede AB - Türkiye ilişkileri bağlamında gıda sanayinin durumu, uyum çalışmaları ve yasal düzenlemeler, tam üyelik sürecinde Türkiye gıda sanayinin zarar görmemesi için uygulanması gereken politikalar ele alınacak ve gıda ile ilgili AB Çerçeve Programları incelenecek. 

Kongre kapsamında, gıda sektörü ile ilgili tüm kurum ve kuruluşlar bir araya getirilerek ortak bir platform yaratılacak; hem bilimsel ve teknolojik yenilikler hem de AB üyelik sürecinde gıda sektörünün durumu masaya yatırılacak. Kongre süresince, bilimsel poster ve sözlü bildiri sunumları yanında, gıda sektörü ile ilgili güncel konularında tartışılacağı paneller düzenlenecek. 
 
www.gidamo.org.tr

14-16 Kasım

4.Uluslararası Polyphenol Konferansı 

Fonksiyonel İçecekler Semineri: 14 Kasım 2007
 
Dünya Polyphenol İçerikleri Fuarı: 15-16 Kasım 2007

Malta

3 gün sürecek konferansta polyphenol, uzun ve sağlıklı bir yaşamda polyphenollerin yeri ve gücü, polyphenol özellikleri ve insan sağlığına etkileri konusunda son yenilikler, meyve ve sebzedeki polyphenol, polyphenollerin antioksidan aktiviteleri, gıda sanayinde polyphenol uygulamaları, polyphenollerin antioksidan ve antimikrobik özellikleri,et korumada son yenilikler, gelecek fırsatlar ve trendler, başlıkları altında inceleniyor.

Ayrıca konferansın Akademik Kurulu tarafından, sözlü ve poster sunumlarının ardından en yenilikçi projeye ödül verilecek.
 
www.isanh.com

17-21 Ekim

13. Ambalaj Endüstrisi Fuarı

Yerli ve yabancı üreticileri biraraya getiren İSTANBUL AMBALAJ 2007 Fuarı’nda, tüketim açısından özellikle tarım, gıda-içki endüstrisi, turizm, elektronik, otomotiv, inşaat, ulaştırma, yaş sebze ve meyve endüstrisi, ilaç fabrikaları, kozmetik ve temizlik üreticileri, otomobil yedek parça üreticileri, ayakkabı endüstrisi, mobilya ve mobilya yan sanayi üreticileri, plastik malzeme üreticileri, hediye ve aksesuar üreticileri, turizm endüstrisi ve ikram hizmetleri, büyük perakende alışveriş merkezleri ve kırtasiye endüstrisi tarafından yoğun talep edilen ambalaj sektörü ile ilgili kişiler ve kurumlar,17 Ekim - 21 Ekim 2007 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Beylikdüzü – İstanbul’da buluşacak.
 
www.ambalaj.org.tr

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.