AramaArama
Gıda Hattı

Fransa, Türkiye’yi kırmızı listeden turuncu listeye aldı!

17 Haziran 2021, 14:56
Paylaş
Fransa, Türkiye’yi kırmızı listeden turuncu listeye aldı!

Türkiye, Fransa’nın seyahat kısıtlaması uyguladığı ülkelerin yer aldığı kırmızı listeden çıkartılarak, turuncu listeye alındı.

Fransa, Covid-19 salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında seyahat kısıtlamaları uyguladığı ülkelerin listesini güncelledi.

Türkiye, kırmızı listeden turuncu listeye alındı

Güncellenen listelerde Türkiye, kırmızı ülkeler listesinden turuncu ülkeler listesine alındı. Böylece Türkiye'den Fransa'ya seyahat edecek yolcular için 10 gün zorunlu karantina uygulaması kalkarken, Türkiye’den Fransa’ya gelenlerin Covid-19’a karşı aşılanmamış olmaları halinde PCR testi yaptırmaları talep edilecek ve 7 gün boyunca karantina uygulanacak.

Türkiye’nin Paris Büyükelçisi Ali Onaner sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sağladığımız detaylı bilgiler sonucunda, Fransa seyahat kısıtlamaları listesinde kırmızıdan turuncuya geçtiğimiz az önce açıklandı. Tüm seyahat edeceklere sağlıklı ve güzel tatiller dilerim” ifadelerini kullandı.

ABD ve Kanada yeşil listeye alındı

Fransa tarafından ABD ve Kanada yeşil listeye geçerken, Paraguay, Afganistan ve Maldivler kırmızı listeye alındı.

Yeşil olarak sınıflandırılan ülkelerden gelen turistler, aşı kanıtı bulunan veya PCR testi negatif olan turistler ülkeye giriş yapabilecek. Kırmızı olarak sınıflandırılan ülkeler için Fransa, yalnızca zorunlu seyahatlere izin verirken, PCR testini aşılı olsun veya olmasın talep ediyor ve 10 günlük karantina süreci uyguluyor.

İHA

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.