Gıda Hattı

Fransa Hükümetinden Türk Genel Müdüre Şövalye Liyakat Nişanı

26 Aralık 2021, 22:51
Paylaş
Fransa Hükümetinden Türk Genel Müdüre Şövalye Liyakat Nişanı

Pernod Ricard’ın Ortadoğu Kuzey Afrika ve Türkiye Genel Müdürü Selçuk Tümay'a, Fransa Hükümeti tarafından Şövalye Liyakat Nişanı verildi.

Fransa Tarım Bakanlığı tarafından 1883 yılından bu yana verilen Tarım Şövalye Liyakat Nişanı'na (Chevalier du Merite Agricole) Pernod Ricard Ortadoğu Kuzey Afrika ve Türkiye Genel Müdürü Selçuk Tümay layık görüldü.

Pernod Ricard bünyesindeki Fransız alkollü içki markalarının Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde sorumlu ve başarılı bir şekilde pazarlanması ve geliştirilmesi konusundaki gayretlerinden dolayı nişana hak kazanan Tümay, Şövalye Liyakat Nişanı’nı düzenlenen törenle Fransa Başkonsolosu Olivier Gauvin’in elinden aldı.

“Tüm ürünlerimizin kaynağı doğa”

Fransız Sarayı’nda düzenlenen özel bir törende Şövalye Liyakat Nişanı’nı Fransa Başkonsolosu Olivier Gauvin’in elinden alan Tümay, şunları söyledi:

“Bu nişanı, ‘keyifli anların yaratıcıları’ olma vizyonuyla birlikte çok başarılı işler yaptığımız tüm Pernod Ricard Türkiye çalışanları adına alıyorum, bu ekibin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Fransız yeme içme kültürünün ve Fransız markalarının ışıldamasına katkı sağlamaktan, bu ışıkla tüketicilerimizin keyifli anlarına ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz.  Tüm ürünlerimizin kaynağı doğa… Sorumlu tarım, üretim ve pazarlama faaliyetlerimiz ile doğaya sahip çıkarken daha sürdürülebilir bir dünya için var gücümüzle çalışıyoruz.”

Olivier Gauvin de,“İki ülke arasındaki dostluğun izlerini 400 yılı aşkın süredir taşıyan ve bugün çatısı altında toplandığımız Fransız Sarayı, ülkelerimiz arasındaki bağı simgeleyen Selçuk Tümay’a bu nişanı takdim etmek için en anlamlı yer. Sayın Tümay; yalnızca bir Fransız şirketinin Türkiye’de gelişmesini sağlamakla kalmayıp Fransız kültürünün, yaşam tarzının yayılmasını da sağladı” dedi.

Pernod Ricard

Absolut, Ballantines, Beefeater, Chivas, Jameson, Martell, Mumm ve Olmeca gibi uluslararası markaların sahibi olan Pernod Ricard, dünya çapında 80'den fazla ülkede faaliyet gösteriyor.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.