Gıda Hattı

Fotoğrafını Gönder, Kendini Göster

13 Temmuz 2007, 15:03
Paylaş

“Tüketiciyle konuşmak” yeni konseptinin ilk kampanyası olan fotoğraflı ambalajla büyük ilgi çeken Pepsi kampanyadan memnun. Pepsi Bottling Group (PBG) Türkiye Pazarlama ve Ciro Yönetimi Başkan Yardımcısı Hüseyin Tulpar, “fotoğrafını gönder, kendini göster” sloganını taşıyan bu kampanyada seçilen yaklaşık 150 fotoğrafın Pepsi kutularının üzerine basılacağını kaydetti.

10 gün önce başlayan bu kampanyaya 8 bin 500 fotoğraf gönderildiğini, Ağustos sonuna kadar 100 binden fazla fotoğrafa ulaşılmasının beklendiğini belirten Tulpar, “109 yıllık bir üründen bahsediyoruz. Bu süre içinde Pepsi sadece 10 kere ambalaj değiştirdi. Önümüzdeki 1,5 yıl içinde 35 farklı ambalajla tüketicinin karşısına çıkacağız” dedi.

Tulpar, Türkiye’de ilk defa gençlerin kendi hikayelerini kendi fotoğrafları ile anlatacaklarını, kampanyaya katılmak isteyen tüketicilerin, www.pepsi.com.tr veya www.fotografinigonderkendinigoster.com sitelerine fotoğraflarını yükleyebileceklerini, Turkcell 2829’a MMS ile gönderebileceklerini kaydetti.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.